Policja na II Powiatowych Dniach Organizacji Pozarządowych

Policja na II Powiatowych Dniach Organizacji Pozarządowych

20
3
PODZIEL SIĘ

ngo_6

Dzierżoniowska Policja zorganizowała swoje stanowisko na II Powiatowy Dniu Organizacji Pozarządowych. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem To jest to!” i odbyła się 12 września w Dzierżoniowie na parkingu marketu Kaufland.

Swoje stoiska oprócz policji przygotowało blisko 50 organizacji pozarządowych z terenu powiatu zajmujących się sportem, turystyką, kulturą, edukacją, profilaktyką zdrowotną i bezpieczeństwem. Inicjatywa jest wspólnym dziełem władz powiatowych i samorządowych. Cel przedsięwzięcia to prezentacja dorobku organizacji pozarządowych, promowanie ich różnorodności oraz integracja środowiska III sektora powiatu dzierżoniowskiego.

ngo_5

II Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych przyciągnął wielu mieszkańców naszego regionu. Dzierżoniowska Policja dla najmłodszych uczestników przygotowała niebieskie balony. Dzieciom przypominaliśmy jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Dorosłym przekazywaliśmy ulotki jak ustrzec się przed kradzieżami, jak zabezpieczyć własne mienie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

ngo_7

Seniorów przestrzegaliśmy przed osobami podającymi się za krewnych czy przedstawicieli różnych organizacji, których jedynym celem są kradzieże i oszustwa. Przypominaliśmy, aby każdą próbę kontaktu sprawdzić u źródła co pomoże uchronić często nawet oszczędności całego życia. W dalszej części były występy artystyczne, pokazy sportowe (taekwon-do, boks, ju-jitsu), warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, honorowe krwiodawstwo, bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz edukacja ekologiczna. Były też pokazy sprzętu strażackiego, sprzętu ratownictwa wodnego i policji, kiermasz wyrobów artystycznych i kulinarnych.

ngo_8

Organizacje miały możliwość pokazania swojej działalności szerszemu gronu osób, a Policja ponownie zaprezentować swoje programy prewencyjne

 KPP Dzierżoniów

3 KOMENTARZE

Comments are closed.