Pogawędki z supernianią

Pogawędki z supernianią

12
1
PODZIEL SIĘ

Jak stawiać dziecku granice konsekwentnie, ale i rozwojowo, jak nagradzać i mądrze chwalić, jak nauczyć dziecko podejmować decyzje – na te i na wiele innych pytań odpowiadała 2 czerwca w Dzierżoniowie superniania, czyli psycholog Dorota Zawadzka. Na coaching rodzicielski pod hasłem „Wychowywać, nie hodować” w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury zaprosiło rodziców miasto Dzierżoniów i Kobiecanki.

 dsc_0050_2

Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy, autorka oraz współautorka wielu programów telewizyjnych, której dużą popularność przyniósł program „Superniania”, z charyzmą i humorem podpowiadała, jak radzić sobie w codziennych rodzicielskich potyczkach. Tłumaczyła, jak krytykować zachowania, a nie dziecko, jak doceniać drobne sukcesy i wysiłek pociechy, a nie chwalić jej za dar, na który nie ma wpływu. Podkreślała konieczność słuchania argumentów dziecka, ale i merytorycznego, a niekiedy humorystycznego podejścia rodziców i „odpuszczenia sobie”. Nie trzeba być we wszystkim perfekcjonistką. – Nie złość się i nie poddawaj – przekonywała. – Dziecko ma być frajdą.

Każdy rodzi się z pewnym garniturem nabytych cech. Niektórych nie zmienimy, jak temperamentu. Ale możemy kształtować zachowania. I właśnie jak to mądrze i skutecznie robić, pytały najczęściej przybyłe na spotkanie mamy. Wiele z nich zostało po prezentacji, by zakupić książki autorstwa Doroty Zawadzkiej, porozmawiać z nią indywidualnie, wziąć autograf, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wiele mam skorzystało również z oferowanej przez organizatorów opieki nad dzieckiem. Podczas gdy rodzice szkolili się, jak lepiej radzić sobie z własnymi pociechami, te szalały w sali na górze z piłkami, chustą animacyjną, kolorowankami i grami.

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

Comments are closed.