Poezja na tarasie

Poezja na tarasie

10
0
PODZIEL SIĘ

poezja_na_tarasie

W wakacyjne wieczory 23 i 30 sierpnia Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty poezji śpiewanej pod hasłem „Poezja na tarasie“. W Jazz Cafe klubu Pegaz o godz. 20.00 będzie można wysłuchać recitali „Światło w oczy” Piotra Dąbrówki oraz „Trzeba cos robić!” Przemka Mazura. Wstęp wolny.

Piotr Dąbrówka, który wystąpi w DOK-u 23 sierpnia, to muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów i interpretator poezji. Laureat wielu konkursów i festiwali, między innymi Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na scenie od ponad 20 lat. Śpiewa teksty autorskie oraz kompozycje do wierszy: Stanisława Grochowiaka, Jonasza Kofty, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Nowaka, Grzegorza Madejskiego, Mariana Piechala, Łukasza Majewskiego.

Repertuar jego koncertu pt. „Światło w oczy” jest inspirowany bardowską, literacką twórczością takich wykonawców, jak Mirosław Czyżykiewicz, a kompozycje ilustrują dzieła polskich poetów.

Przemek Mazurek, który zaśpiewa w klubie Pegaz 30 sierpnia, to muzyk, kabareciarz oraz autor audycji radiowych, a także informatyk i nauczyciel z Poznania. Współpracuje z różnymi kabaretami i prowadzi audycję radiową Piosenki Nieobojętne. Pisze teksty, komponuje, aranżuje i jeździ po kraju ze swoimi piosenkami, za które otrzymał wiele nagrody na festiwalach.

Jego recital „Trzeba coś robić” składa się w pełni autorskich piosenek z kilkoma akcentami klasyków piosenki (Młynarski, Przybora, Kaczmarski) w interpretacji artysty.

BRAK KOMENTARZY