Podwójny sukces o międzynarodowej skali

Podwójny sukces o międzynarodowej skali

9
0
PODZIEL SIĘ

Dawid Kalinowski dokonał największego wyczynu w historii Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sporty Modelarskie i Rekreacja” w Piławie Górnej. Na międzynarodowych zawodach latawców dwukrotnie stanął na podium.

20141014a_1

Ubiegłoroczny mistrz przeszedł samego siebie. Podczas „Święta Latawca Drakonalia” zajął pierwsze miejsce w konkurencji latawców płaskich i drugie w latawcach skrzynkowych. W Świdnicy 4 października stawiło się 74 zawodników z Dolnego Śląska i silna osada z Czech. Profesjonalni sędziowie oceniali najpierw wykonanie i malowanie latawca, potem lot. Dawid zdobył 2 medale, przebijając sukces sprzed roku, kiedy zwyciężył w jednej konkurencji.

20141014a_0

Najwyraźniej dla zawodnika z Piławy Górnej nasz region powoli staje się za mały. Żeby rywalizować, powinien wystartować w Mistrzostwach Polski, a może nawet i świata, bo w tej (z pozoru błahej) dyscyplinie są rozgrywane również takie zawody. Tymczasem klub „Sporty Modelarskie i Rekreacja” sygnalizuje potrzebę znalezienia sponsora, który, jak w każdym sporcie wyczynowym, byłby wsparciem dla uzdolnionego zawodnika.

– Gratulacje dla Dawida. To był największy wyczyn na tego rodzaju zawodach w historii naszego klubu – podkreśla prezes Krzysztof Książek.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY