Podsumowanie Wyborów do Parlamentu Europejskiego

Podsumowanie Wyborów do Parlamentu Europejskiego

12
4
PODZIEL SIĘ
Jerzy Edmund Jankowski

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, jednych ucieszyły innych rozczarowały. Zastanawiająca jest bardzo

Jerzy Edmund Jankowski
Jerzy Edmund Jankowski

niska frekwencja wyborcza, w Powiecie Dzierżoniowskim wyniosła ona tylko 20,54% uprawnionych.

Wprawdzie wynik wyborczy Koalicji SLD-UP w skali Kraju nie jest oszałamiający bo 9,54%, ale dużo lepszy od niektórych prognoz. Dużo lepszy wynik od krajowego uzyskano w Powiecie Dzierżoniowskim, bo 12,56% głosujących poparło SLD-UP. A w Bielawie 15,79%. Wyniki w pozostałych miejscowościach Powiatu Dzierżoniowskiego:

Niemcza 13,58%, Dzierżoniów 13,01%, Łagiewniki 7,94%, Pieszyce 9,74%, Piława Górna 7,92% i Gmina Dzierżoniów 7,39%.

W efekcie wyborów liderka listy wyborczej SLD-UP okręgu wyborczego nr 12 – Dolnośląskie, Opolskie, Lidia Geringer de Oedenberg została wybrana po raz trzeci na posła do Parlamentu Europejskiego. Cieszy mnie ten wybór, gdyż jestem pewien, że nadal godnie będzie reprezentowała interesy Polski na forum międzynarodowym.

Przypomnę, że Lidia Geringer de Oedenberg w rankingach aktywności poselskiej była uznawana za najbardziej aktywnego Posła w Parlamencie Europejskim, pełniła zaszczytną funkcję kwestora. Uczestniczyła w ważnych wydarzeniach w Powiecie Dzierżoniowskim i Bielawie, posiadała Biuro Poselskie w Dzierżoniowie. Poprzez liczne publikacje przybliżała zainteresowanym: Parlament Europejski, problemy międzynarodowe i sprawy bieżące, w codziennym blogu informowała o codziennej pracy, problemach i zagrożeniach.

W imieniu Rady Miejskiej SLD w Bielawie składam serdeczne podziękowanie wyborcom za udział w wyborach i wsparcie kandydatów z listy SLD-UP.

Jestem szczęśliwy, że w Bielawie elektorat docenił wysiłek działaczy i sympatyków SLD i dał temu wyraz podczas głosowania. Postaramy się nie zawieść zaufania i codzienną pracą dla wspólnego społecznego dobra udowodnić, że można zaufać działaczom i sympatykom SLD. Jednocześnie zapraszamy zainteresowanych do współpracy – razem zrobimy więcej!

Jerzy Edmund Jankowski

4 KOMENTARZE

  1. Obserwują polityczną rzeczywistość wydaje się, że w wyborach do parlamentu lewica może odegrać znaczącą rolę. Może nawet być siłą która stworzy rząd.

  2. Dobrze, że emerytka Raczyńska zaliczyła porażke, bo gdyby jakimś cudem weszła do PE to już byłby dramat

  3. Pisząc opinię oparłem się na wstępnych wynikach Państwowej Komisji Wyborczej.
    ostateczny wynik wyborczy Koalicji SLD-UP w skali Kraju wynosi 9,44%.
    Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Comments are closed.