Podsumowanie Majówki 2014

Podsumowanie Majówki 2014

14
2
PODZIEL SIĘ
Jerzy Edmund Jankowski
Jerzy Edmund Jankowski
Jerzy Edmund Jankowski

Pogoda dopisała uczestnicy zadowoleni, organizatorzy zmęczeni, przeciwnicy wkurzeni.

Czyli wszystko w najlepszym porządku. Oczywiście można było lepiej, więcej, taniej. To zawsze można! Ale malkontentów zapraszam, niech wybiorą z kalendarza jakiś pasujący im dzień i coś zorganizują dla mieszkańców. Zaręczam, że nie będę krytykował, a wspierał. Bo nieważne są intencje (podobnież tymi dobrymi piekło jest wybrukowane), a skutek.

A niewątpliwym skutkiem każdego festynu, czy też pikniku, także tego zorganizowanego przez SLD, jest rozrywka, radość i prezentacja możliwości. W życiu codziennym mamy tak mało radości, że liczy się każda chwila i każda inicjatywa. Proszę zauważyć, że mamy bardzo utalentowanych mieszkańców i to w bardzo wielu dziedzinach. Należy się z tego cieszyć, ale i stworzyć możliwości do prezentacji talentów i umiejętności. Obycie ze sceną, publicznością, pokonywanie tremy i słabości też jest niezmiernie cenne. A rozgrywane zawody i turnieje nie tylko wypełniły uczestnikom i kibicom czas, ale również uczą szlachetnego współzawodnictwa, a zdobyte nagrody, będą stanowiły tego miłą pamiątkę.

Zwracam uwagę na jeszcze jeden aspekt, w SLD podobnie jak w każdej większej organizacji są różnice zdań, wzajemne sympatie i antypatie, lecz zawsze potrafimy się jakoś dogadać i współdziałać. Postronnemu obserwatorowi może wydawać się, że organizacja chociażby takiego pikniku jak Majówka to dzieło kilku osób, muszę zapewnić, że jest to dzieło bardzo wielu osób, które w różnym stopniu wsparły organizację Majówki swoją pracą i finansami. Zapewne jest to nieco większy wysiłek niż złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem, czy też wypisywanie krytycznych komentarzy.

Podsumowując Majówkę już planujemy wsparcie następnych imprez jak chociażby organizowanego przez działkowców, „Dnia Działkowca” w ostatnią sobotę sierpnia czy też organizowanych w listopadzie przez Ludowy Warcabowy Klub Sportowy „Złote Piony” cyklicznych rozgrywek „O Puchar Gór Sowich”. W ubiegłym roku równocześnie z rozgrywkami pucharowymi rozgrywany był mecz Polska Izrael. W tym roku zamierzamy zaprosić drużynę z Holandii. Ubiegłoroczna wspaniała organizacja Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Warcabach 100 polowych, otworzyła Bielawie okno na Świat, grzechem by było nie skorzystać z takich możliwości.

Zwracam uwagę na jeszcze jeden ważny fakt, Sojusz Lewicy Demokratycznej nie organizuje, czy też współorganizuje imprez z okazji wyborów czy też tylko dla członków, czy sympatyków. Są to imprezy cykliczne, otwarte dla wszystkich i mamy nadzieję, że poprzez wspólną zabawę łączą uczestników o różnych poglądach.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach, także tych organizowanych przez SLD!

Jerzy Edmund Jankowski

2 KOMENTARZE

  1. świetna impreza już na stałe wpisała się w życie kulturalne Bielawy. To nigdy nie był nie wie co traci.

Comments are closed.