PODSUMOWANIE „DŁUGIEGO WEEKENDU” NA DROGACH

PODSUMOWANIE „DŁUGIEGO WEEKENDU” NA DROGACH

9
1
PODZIEL SIĘ

kontrola_radar_4_z_radomiaDługi weekend, to dla mieszkańców czas odpoczynku, a dla policjantów wszystkich pionów okres intensywnej pracy. W ciągu czterech minionych dni podczas działań na drogach województwa dolnośląskiego funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu 95 nietrzeźwych kierujących. Od czwartku do niedzieli odnotowano łącznie 25 wypadków na szlakach komunikacyjnych.

Podczas kolejnego już w tym roku długiego weekendu, tak jak wcześniej nad bezpieczeństwem podróżujących i wypoczywających czuwała większa ilość policjantów ruchu drogowego, prewencji czy też pionu kryminalnego. W ciągu czterech minionych dni, na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze zatrzymali kilkadziesiąt nietrzeźwych osób prowadzących pojazdy.

Mimo apeli o rozsądek i bezpieczną jazdę, niestety nie wszyscy kierujący stosowali się na drogach do obowiązujących przepisów. Od czwartku do niedzieli odnotowano na terenie województwa 25 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 28 odniosło obrażenia. Policjanci ujawnili i zatrzymali 95 osób, które zdecydowały się wsiąść w stanie nietrzeźwości za kierownicę swoich pojazdów.

Głównymi przyczynami wypadków były nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Tragiczny wypadek zdarzył się w niedzielę na drodze gminnej w powiecie świdnickim gdzie kierujący motocyklem jadący z pasażerem na łuku drogi zjechał do rowu i koziołkował. Pasażer w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

asp. Wojciech Jabłoński

1 KOMENTARZ

  1. Proponuje co kilometr radan a co 500 metrów policjant. Wszędzie ograniczenia do 50 km na godzinę.

Comments are closed.