PODSUMOWANIE AKCJI ,,TRZEŹWY PORANEK”

PODSUMOWANIE AKCJI ,,TRZEŹWY PORANEK”

12
0
PODZIEL SIĘ

mini_18986PODSUMOWANIE AKCJI ,,TRZEŹWY PORANEK”. NIESTETY ZNOWU NIE WSZYSCY KIEROWCY BYLI TRZEŹWI…

Dolnośląscy policjanci wczoraj przeprowadzili akcję prewencyjną pn. ,,Trzeźwy poranek’’. Były to kolejne wzmożone działania podejmowane przez funkcjonariuszy mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci sprawdzali przede wszystkim trzeźwość użytkowników dróg, zwracali również uwagę na wykroczenia w ruchu. Wśród ponad 8 tysięcy skontrolowanych kierowców niestety znalazły się osoby, które jechały po alkoholu.

Policjanci Ruchu Drogowego i Prewencji wczoraj od godziny 5.00 rano w ramach działań prewencyjno-kontrolnych pod nazwą „Trzeźwy poranek” kontrolowali kierowców na drogach Dolnego Śląska. W akcji brało udział ponad 200 funkcjonariuszy, którzy utworzyli liczne posterunki kontrolne. Policjanci sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców. Zwracali również szczególną uwagę na te wykroczenia popełniane w ruchu, które są najczęściej przyczynami większości wypadków drogowych. Funkcjonariusze kontrolowali też sposób przewożenia dzieci.

Wśród ponad 8 tysięcy skontrolowanych przez funkcjonariuszy pojazdów niestety znalazło się aż 29 kierowców, którzy prowadzili swoje samochody po alkoholu. Wszyscy zostali zatrzymali i odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

Policjanci informują i ostrzegają, że tego rodzaju działania będą cyklicznie kontynuowane, a wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominają również, że za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

BRAK KOMENTARZY