Podrobił bilet parkingowy dostał grzywnę 2,5 tys zł

Podrobił bilet parkingowy dostał grzywnę 2,5 tys zł

8
0
PODZIEL SIĘ

2,5 tys zł grzywny wymierzył sąd mieszkańcowi Dzierżoniowa, który w ubiegłym roku dopuścił się sfałszowania abonamentu uprawniającego do korzystania ze strefy płatnego parkowania. Nie był on pierwszym, który próbował bezskutecznie dokonać takiego oszustwa.

parkometr

Wyrok zapadł i uprawomocnił się w marcu br. Wcześniej już dwukrotnie pracownicy SPP wykryli podobne przypadki kserowania, zmieniania nr rejestracyjnego lub roku w wydanym dokumencie. Oba przypadki zakończyły się prawomocnym wyrokiem sądu.

Każdy abonament czy kata parkingowa zabezpieczone są specjalnym hologramem. Ponadto każdy dokument ma swój niepowtarzalny numer. Prędzej czy później każdy przypadek oszustwa zostaje więc wykryty, a konsekwencje z tym związane są dla sprawcy bardzo dotkliwe.

Podczas wspólnych patroli Straży Miejskiej i pracowników strefy płatnego parkowania wykrywa się też sporo przypadków nielegalnego posługiwania się kartą parkingową dla osób niepełnosprawnych w sposób niezwiązany z przewożeniem takich osób (np. korzystanie z czyjejś karty do własnych celów). Czyn ten zagrożony jest karą grzywny do 2000 zł.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY