Podium w Poznaniu i Częstochowie dla LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

29
0
PODZIEL SIĘ

Pracowity weekend miała najstarsza grupa LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, ponieważ nasze zawodniczki startowały w dwóch kryteriach ulicznych, które były eliminacjami do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

Podium Poznań

Pierwszy start to wyścig Poznaniu czyli XVI Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Zenona Czechowskiego i Ryszarda Szurkowskiego, rozgrywany na dystansie 52 kilometrów.

10390534_767321496634486_2143185587307815976_n

Wyścig miał bardzo dynamiczny i zwariowany przebieg ponieważ panie startowały na równi w elitą mężczyzn. Start ten był również pechowy dla dziewczyn, ponieważ Paula Guz i Monika Kopińska uczestniczyły w kraksach, co spowodowało nie wykonaniem założeń taktycznych. Na szczęście nic poważnego naszym kolarkom się nie stało i ostatecznie Natalia Mielnik zajęła 3 miejsce, 6 była Paula Guz, 8 Monika Kopińska , 10 była Paula Pisarska a 14 lokatę zajęła Dorota Przęzak. Zwyciężyła Łucja Pietrzak UKS Koźminianka Koźminek.

10367819_767321386634497_311778041388569880_n

Następnego dnia odbył się 42. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Grand Prix Częstochowa” o Puchar Prezydenta tego Miasta, w którym panie miały do pokonania 30 kilometrów na wymagającej rundzie prowadzącej pod klasztor na Jasnej Górze. Nasze zawodniczki jechały aktywnie, spowodowały dużą selekcję w peletonie. Ostatecznie uległy jedynie reprezentantce gospodarzy Martynie Klekot (BDC Unipol Częstochowa), Druga na mecie była Natalia Mielnik, a trzecie miejsce zajęła Paula Guz. Na 6 pozycji uplasowała się Monika Kopińska.