Początek współpracy na rzecz Bielawy

Początek współpracy na rzecz Bielawy

23
31
PODZIEL SIĘ
Jacek Grzebieluch, Joanna Mesjasz, Adam Domagała, Irena Skibniewska-Kozak

logo PdB w kólku z kolor.literPoczątek ściślejszej współpracy bielawskich kół OBS, PiS i PO miał miejsce przed wyborami samorządowymi w 2010 r. Była to pierwsza próba porozumienia różnych organizacji politycznych i społecznych w celu wyłonienia wspólnego kandydata na burmistrza Bielawy. Wtedy uznaliśmy, że jedyną szansą rzeczywistego rozwoju Bielawy jest wymiana rządzącej ekipy.

Niestety, splot okoliczności zewnętrznych spowodował, że do wyborów poszliśmy osobno. Na szczęście utrzymaliśmy współpracę i wspólnie podejmowaliśmy inicjatywy polityczne przeciwko działaniom burmistrza Bielawy, które szkodziły interesom miasta i jego mieszkańców. Była to próba likwidacji Gimnazjum nr 3, przekształcenia w oświacie wbrew wcześniejszym obietnicom, nieudolne działania w sprawie Zbiornika „Sudety” zakończone pozbawieniem mieszkańców dostępu do niego i spuszczeniem wody. Trwająca awantura z jego właścicielami rozgrywana w sądzie i mediach nie służy wizerunkowi miasta przychylnego inwestorom.

Popieraliśmy inicjatywę referendalną mieszkańców w 2012 r. Pomimo nieodwołania burmistrza odnieśliśmy sukces mobilizując trzy tysiące mieszkańców do czynnego udziału w nim, mimo kampanii zniechęcania często z zawoalowanym naciskiem służbowym. Zwłaszcza to ostanie jest niedopuszczalne w demokratycznym systemie prawnym. Szkoda, że obecna władza nie zauważyła, że system realnego socjalizmu dawno został zastąpiony demokracją.

Porozumienie pomiędzy bielawskimi kołami Obywatelskiego Bloku Samorządowego, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości dotyczące poprawy sytuacji gospodarczo-społecznej w Bielawie i zmiany sposobu zarządzania miastem zostało formalnie zawarte we wrześniu 2012 r. Poparcie dla Porozumienia dla Bielawy osobiście wyraził Marek Piorun prezes OBS i burmistrz Dzierżoniowa, Anna Zalewska posłanka PIS, Kazimiera Sygulska przewodnicząca MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Dzierżoniowskiej, Stanisław Jurcewicz senator PO i Tomasz Smolarz wówczas poseł PO.

Jacek Grzebieluch, Joanna Mesjasz, Adam Domagała, Irena Skibniewska-Kozak
Jacek Grzebieluch, Joanna Mesjasz, Adam Domagała, Irena Skibniewska-Kozak

Najważniejszym punktem tego porozumienia była inicjatywa wyłonienia wspólnego kandydata na burmistrza, a następnie aktywnego wspierania w kampanii wyborczej. Nasze wewnętrzne ustalenia doprowadziły do przyjęcia kryteriów kwalifikacji na to stanowisko. Wyłoniony kandydat powinien być osobą gruntownie wykształconą i doświadczoną w zarządzaniu. Osoba taka powinna cechować się kreatywnością i odwagą w podejmowaniu decyzji, umiejętnością pracy zespołowej i zdolnością do współpracy ze wszystkimi, którzy chcą pomóc w faktycznym rozwoju miasta.

Ponadto uznaliśmy, że potencjalny kandydat na burmistrza Bielawy powinien mieć ustabilizowany status materialny i zawodowy. Miasta i jego mieszkańców nie stać już na eksperymenty z udziałem marnie wykształconych i nierozumiejących zmieniającej się rzeczywistości ludzi. Gmina nie służy do pozyskiwania środków zewnętrznych na megalomańskie inwestycje nie przynoszące zwrotu finansowego do jej budżetu, a jedynie systematycznie zadłużające miasto. Czas zmienić myślenie i poszukiwać środki zewnętrzne, które wniosą coś wymiernego dla Bielawy i będą ukierunkowane pod faktyczne potrzeby, nie zaś jak obecnie, gdzie pozyskuje się środki te, które akurat są najłatwiej dostępne ,a niekoniecznie potrzebne. Trzeba budować wspólnotę mieszkańców i społeczeństwo obywatelskie, odciąć się od wszelkiej maści ”załatwiaczy ”z poprzedniego systemu.

Porozumienie poszukiwało osoby, która sprosta tym wyzwaniom, jej dorobek życiowy i doświadczenie pozwoli pogodzić sprzeczności, które naturalnie występują wśród samorządowców z różnych opcji politycznych. Osoby gruntownie wykształconej i mającej doświadczenie w zarządzaniu firmami, rozumiejącej zasady rządzące w polityce i kontaktach międzyludzkich. Osoba ta pracując przez wiele lat w różnych miejscach i firmach, będąc pracownikiem naukowym i wreszcie prowadząc własną firmę jest najlepszym kandydatem, który zmieni i poprawi sytuację miasta i jego mieszkańców. Od woli wyborców zależy to, czy ten potencjał będzie wykorzystywał w Bielawie dla naszego wspólnego dobra.

31 KOMENTARZE

  • PO PiS i cały OBS . Nie macie kandydata z Bielawy?
   Kompromitujecie się wystawiając jakiegoś „Tymińskiego” w spódnicy ze Świdnicy. Dlaczego nie chcecie brać odpowiedzialności za rządy w Bielawie pod własnymi nazwiskami? Dlaczego nie głosujecie w powiecie za Bielawą ? Co ma do naszych wyborów poparcie burmistrza Dzierżoniowa? Chyba, że łączą was wspólne interesy.
   Dla mnie jesteście sprzedawczykami Bielawy.
   Dlaczego nikt nie podpisuje się pod artykułem?

  • tej Skibniewskiej zupelnie się POmieszalo w glowce. I to jest PiS na POstronku PO! Wstyd i zenada

 1. Na fotce: niezły lekarz i beznadziejny polityk, chytra księgowa kombinująca z zatrudnieniem, wieczny nieudacznik chcący, ale się bojący, oraz pani o dobrym sercu, która już dwadzieścia lat temu zasłużyła już na odpoczynek psychiczny. No… Superkoalicja. Tylko pozazdrościć Dźwinielowi.

  • Każdy głos na tym forum będzie lepszy od głosu tłuka-anonima, co nawet tosterami nie umie handlować.

  • Czy zdajesz sobie tłuku bez podstawówki sprawę z tego, że twój wpis dotyczy tekstu „Początek współpracy na rzecz Bielawy”, a nie cudzej wypowiedzi?

 2. Znów dyskutujesz z artykułem. On cię jakoś obraża, czy jesteś na tyle tępy, że nie umiesz umieścić wpisu we właściwym miejscu, ani się podpisać nickiem?

 3. Umarł Wojtek, umarł,
  Już leży na desce…
  Gdyby mu zagrali,
  Podskoczyłby jeszcze.
  Bo w Mazurze taka dusza,
  Gdy zagrają, to się rusza.

  • Cześć hieny cmentarne…
   Modlitwa w intencji pana generała jest potwierdzeniem troski Kościoła o to, co najważniejsze, o zbawienie – powiedział w homilii podczas mszy św. w intencji gen. Wojciecha Jaruzelskiego bp polowy Józef Guzdek. Jak mówił, pogrzeb ten jest czasem próby dla wierzących.
   Jesteście troglodytami, polscy „katole”?

 4. Początek współpracy? Na rzecz Bielawy? Towarzystwo rozśmieszyło mnie do łez. Od kilkunastu lat te same osoby dobijają się do władzy a teraz wymyślili sobie, że wygrają bo będą współpracować. Mam pytanie do P. Skibniewskiej. Czy PiS wie, że układa się pani z platformą? Po tym wszystkim co się dziej w mediach pani dalej ma zamiar z nim współpracować? Ja na taki twór nie będę głosował.

  • Tak dla przypomnienia wklejam wyniki wyborów z 2010 roku –
   1. Dźwiniel Ryszard Jerzy 3601 głosów 36.08%
   2. Kaptur Wiesław 850 8.52%
   3. Łyżwa Piotr Jan 2483 24.88%
   4. Pawlaczek Paweł Andrzej 845 8.47%
   5. Rak Zbigniew Benedykt 800 8.02%
   6. Skowroński Zbigniew Antoni 1402 14.05%

  • A mnie nie tyle, że rozśmiesza ale wywołuje złość towarzystwo, które jest przy władzy w Bielawie. Od dłuższego już czasu to skomuszałe towarzystwo nic, absolutnie nic nie robi oprócz przygotowań do obrony swoich stanowisk przed listopadowymi wyborami. Wydzierżawienie Zbiornika Sudety to nie jest przecież sukces lecz totalna porażka władzy bo Bielawa nie ma kasy na tę dzierżawę a tym bardziej odkupienie zbiornika. Więc kombinują z podwyższeniem kapitału spółki Barl aby mogli zaciągnąć nowe kredyty.
   „SF-ie”, walka pomiędzy PO i PIS-em na szczeblu władz krajowych nie musi mieć swojego przełożenia w gminach, w miastach takich jak Bielawa. W obliczu tego, że bielawska postkomuna nie jest w stanie już nic, dosłownie nic zrobić dla społeczności Bielawy bo się chłopcy wypalili, porozumienie pomiędzy PO i PIS-em w Bielawie jest pozytywnym elementem. Możesz „SF-ie” to porozumienie nazywać tworem ale jest to pozytywny twór.

   • SF to jakiś przudupas pajaca bez matury, który trzęsie dupą że ciemnymy sprawkami zainteresują się w końcu pewne organy.

   • Bezsilność PO i PiS wobec obecnej władzy sprawiła, że postanowili połączyć skłócone elektoraty. Pomysł mógłby wypalić, pod warunkiem, że liderzy tych partii mieliby faktyczny wpływ na decyzję wyborców. Niestety nie mają. O bielawskim OBS nawet sie nie wypowiadam ze względu na osobę Domagały, który więcej dobrego by zrobił usuwając się, niestety będzie pchał ten swój przyklejony pod wąsikiem uśmieszek gdzie się da i… skończy sie to jak zawsze, przegraną

    • Możesz się zdziwić już za 5 miesięcy, jak ogłoszą wyniki wyborów samorządowych. Mnie bardzo odpowiada takie połączenie się prawej strony w Bielawie i wystawienie 1 wspólnego kandydata. Tylko tak można wygrać z Rysiem-Misiem.

     • Samo chciejstwo nic wam nie da . Wy chcecie pokonać tylko Ryśka nie mając żadnego pomysłu na Bielawę. Dzisiaj nikt nie zagłosuje na was bo macie kandydata bez programu.

 5. Dziś od waszego ministra Sikorskiego dowiedziałem się, że mam mentalność murzyńską. Czego jeszcze sie dowiem z publikacji w PROST!!!!!

Comments are closed.