Pływacy we Wrocławiu

20
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 31.05.2014 roku odbyły się zawody pływackie w ramach Dolnośląskiego Dnia Sportu na 25m pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W zawodach udział wzięło prawie 500 zawodników z 38 klubów z Polski, w tym również zawodnicy niepełnosprawni. Nasz klub reprezentowało 12 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

14050055

W kategorii 12-15 lat Karolina Jurczyk zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (31,19), Łukasz Bykowski zajął pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym (28,65), Jakub Bielski zdobył dwa brązowe medale na dystansach: 50m stylem motylkowym (28,75) i 100m stylem dowolnym (57,92) a Kacper Krasiński wywalczył dwa srebrne medale na dystansach: 50m (33,39) i 100m (1:14,34) stylem klasycznym.

W kategorii 16-18 lat Dominika Sztandera, reprezentująca klub pływacki Juvenia Wrocław, trenująca z trenerem Andrzejem Wojtalem w klubie MKS 9 została podwójną złotą medalistką na dystansach: 50m (32,03) i 100m (1:08,97) stylem klasycznym, Kacper Dereń zdobył dwa złote medale na dystansach: 50m (24,44) i 100m (52,78) stylem dowolnym a Brajan Bugała zajął drugie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym (27,40).

W kategorii 19-25 lat Paweł Juraszek zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym (23,08) i srebrny na dystansie 100m stylem dowolnym (52,57).

Podczas tych zawodów ustanowione zostały nowe rekordy pływalni AWF we Wrocławiu, a ich autorami zostali: Dominika Sztandera na dystansie 100m stylem klasycznym i Paweł Juraszek na dystansie 50m stylem dowolnym. Dominika Sztandera i Paweł Juraszek zostali najlepszymi zawodnikami zawodów, według punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty.

14050088

Jakub Kopera. Filip Michalkiewicz, Wiktoria Knyt, Jakub Michalkiewicz i Dobrzański Krystian osiągnęli obiecujące wyniki, co wpłynie pozytywnie na dalszy ich rozwój.

Był to ostatni sprawdzian na krótkiej pływalni przed wakacjami. Przed nami Mistrzostwa Polski Seniorów w czerwcu i Mistrzostwa Polski Juniorów w lipcu na długim basenie.