Pływacy w Świebodzicach

23
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 26.04.2014 roku odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 400 zawodników z 24 klubów. Nasz Klub reprezentowało 17 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

14040213

W kategorii wiekowej 13 lat, Karolina Jurczyk zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym (29,42) oraz 100m stylem zmiennym (1:16,85) a Oskar Fornalik brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym (32,26).

W kategorii wiekowej 14 lat, Jakub Bielski zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (30,00) i brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym (28,90), Kacper Krasiński wywalczył złoty medal na dystansie 100m stylem klasycznym (1:16,21) oraz dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem klasycznym (33,69) i 100m stylem zmiennym (1:09,60) a Filip Michalkiewicz brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (27,26).

W kategorii wiekowej 16 lat, Kacper Dereń został srebrnym medalistą na dystansie 50m stylem motylkowym (26,35) oraz podwójnym brązowym medalistą na dystansach 50m (24,66) i 100m stylem dowolnym (53,33) a Klaudia Mirek brązową medalistką na dystansie 50m stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 17 lat i starsi, Paweł Juraszek zdobył złoty medal na dystansie 50m style dowolnym (22,93), Brajan Bugała brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym (27,91) a Dominika Sztandera trzy złote medale na dystansach 100m stylem dowolnym (57,35), 50m stylem klasycznym (31,45) oraz 50m stylem motylkowym (28,13).

W kategorii open sztafeta w składzie Kacper Dereń, Jakub Bielski, Brajan Bugała oraz Paweł Juraszek wywalczyła srebrny medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (1:39,32).

Wiktoria Michałkiewicz, Katarzyna Lisiak, Liliana Wierzbicka, Wiktoria Knyt, Hubert Podwiński, Jakub Michalkiewicz, Jakub Kopera i Krystian Dobrzański osiągnęli dobre wyniki poprawiając swoje rekordy życiowe.

Uczestnictwo zawodników Klubu w VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach zostało sfinansowane przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”.