Płynny ruch przy centrum

Płynny ruch przy centrum

17
0
PODZIEL SIĘ

daszynskiego-pilsudskiego

Dzierżoniów ogłosił przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Daszyńskiego. Po zakończeniu inwestycji znikną problemy przy skręcaniu w lewo, które są szczególnie uciążliwe w godzinach wzmożonego ruchu. To wspólna inwestycja miasta i województwa.

Na istniejącym skrzyżowaniu powstanie rondo o średnicy 26 metrów, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Na środku wysepki ronda stanie zegar.

Inwestycja realizowana będzie wspólnie przez Dzierżoniów i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, na podobnej zasadzie, jak przeprowadzone wcześniej remonty ul. Piastowskiej, Daszyńskiego, Świdnickiej, Kościuszki, Batalionów Chłopskich, Bielawskiej czy budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Złotej i ronda na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego z Piastowską. W tym przypadku koszty robót budowlanych rozłożone będą po połowie.

Wykonanie ronda będzie się wiązać z czasową zmianą organizacji ruchu. O rozstrzygnięciu przetargu, kosztach robót budowlanych i związanych z przebudową skrzyżowania utrudnieniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY