PKS jeździ bez zezwolenia!

PKS jeździ bez zezwolenia!

34
17
PODZIEL SIĘ

autobusDziś przeprowadzona kontrola na trasie Dzierżoniów – Wrocław wykazała, że przewoźnik PKS Dzierżoniów wypuścił na trasę kierowcę w autobusie, który nie miał zezwolenia na wykonywanie takiego kursu.

Kierowca dostał 500 zł mandatu karnego, a wobec PKS Dzierżoniów Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła postępowanie wyjaśniające, dopiero po jego zakończeniu ITP może na przewoźnika nałożyć wysoką karę pieniężną.

Oto oficjalne stanowisko Wojewódzkiego ITP.

Mariusz Kaczmarz – Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu:

– Tego czy autobusy zostały zawrócone nie wiemy. Kontrola się odbyła i potwierdziła brak zezwolenia w jednym z autobusów, który wykonywał przewozy w relacji Wrocław – Dzierżoniów. Kontaktowaliśmy się z Urzędem Marszałkowskim, który potwierdził, że takich zezwoleń nie wydał. My prowadzimy odrębne postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Na kierowcę został nałożony mandat za nieposiadanie tego dokumentu w wysokości 500 zł.

Ryszard Kuc Kierownik Działu Przewozów Autobusowych w Urzędzie Marszałkowskim tłumaczy, że syndyk masy upadłościowej, który zarządza upadającą spółką wnioski o wydanie zezwoleń wydał na ostatnia chwilę, na 16 złożonych wniosków tylko 5 spełniało wymogi, reszta posiada rażące błędy formalne. PKS Dzierżoniów nie może wykonywać kursów dopóki nie uzyska zezwoleń.

Więcej o sprawie jutro w Dzierżoniowskim Tygodniku Powiatowym.

17 KOMENTARZE

  1. kto odpowiada za komunikacje w powiecie? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć i kto za taki stan rzeczy jest odpowiedzialny.

    • Winny jest tylko i wyłącznie przewoznik PKS DZIERŻONIÓW ! obowiązkiem przewoźnika jest złożenie odpowiednich dokumentów o wydanie pozwolenia na przewóz na danej trasie … skoro nie złożyli dokumentów to tylko oni są winni !!! nie its nie urząd marszałkowski ( jakby złożyli odpowiednie dokumenty dostaliby pozwolenie) a skoro ktoś myślał ze to jakoś bedzie to niech płaci teraz kary…pociagnąć do odpowiedzialności odpowiednie osoby w pks dzierżoniów. !!!

  2. Wczoraj autobus PKS jadący o godzinie 15,25 z Bielawy miał nadbagaż pasażerów ( około 10) ludzie stali i gnietli się jak larwy. Mam nadzieje ze sprawdzicie pana który prowadził autobus w tym czasie , ponieważ na zakrętach ludzie chwiali się na wszystkie strony. Nie musze chyba wspominać , że jest to niezgodne z prawem , zagrażając życiom pasażerów

  3. A kto się w Bielawie przejmuje czymś takim jak życie i zdrowie ludzi przecież to jest kwestia czasu kiedy dojdzie do wypadku z udziałem autobusu ZKM. No i wtedy szef ZKM awansuje na szefa Straży Miejskiej bo takie są w Bielawie „procedury”.

  4. i przez jednego kierowcę ludzie czekali godzinami na autobus do Wrocławia i jedyne co słyszeli na infolinii PKS to „nie wiem, nie pomogę pani/panu, mamy problemy”?!

Comments are closed.