PILNUJMY SWOJEGO MIENIA!

PILNUJMY SWOJEGO MIENIA!

11
0
PODZIEL SIĘ

mini_19746Policjanci apelują do kierowców i pasażerów samochodów, aby nie pozostawiali żadnych przedmiotów w samochodach, w widocznym miejscu. Najczęściej pozostawianymi rzeczami są m.in. nawigacje, telefony komórkowe i tablety. Złodziej zachęcony pozostawionym na siedzeniu np. pustym, dla nas bezwartościowym opakowaniem po laptopie, telefonie wybije szybę i zabierze je, bo nie wie co znajduje się wewnątrz. A koszty związane z naprawą uszkodzenia są często dużo wyższe niż zabrana rzecz.

Wybicie szyby w aucie i zabranie torby pozostawionej na siedzeniu samochodu zajmuje złodziejowi kilka, kilkanaście sekund. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Kierowcy i pasażerowie często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w autach. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem ma ona jakąś wartość.

Dlatego funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu apelują do kierowców i pasażerów, aby nie pozostawiali w autach sprzętu elektronicznego, pudeł, toreb, plecaków, odzieży, dokumentów, telefonów komórkowych itp.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni!

Źródło: KMP we Wrocławiu

nadkom. Krzysztof Zaporowski

BRAK KOMENTARZY