Piławianie na V Festiwalu Kultury Ludowej

Piławianie na V Festiwalu Kultury Ludowej

9
0
PODZIEL SIĘ

Zespoły „Siwy Włos” i „Górzanie” prezentowały umiejętności na przeglądzie folklorystycznym 23 sierpnia podczas dożynek w Kobierzycach.

20140826_1

Festiwal był kolejną okazją do cyklicznych konfrontacji zespołów z terenu Dolnego Śląska i nie tylko. Podobne spotkania to szansa na wymianę doświadczeń, pełniejszą integrację ze środowiskiem artystycznym i wykonawcami z całego regionu.

20140826_2

Do Kobierzyc 23 sierpnia zaproszono kapele ludowe, folklorystyczne, śpiewaków, zespoły śpiewacze bez akompaniamentu, z akompaniamentem, ludowe kabarety i zespoły taneczne. W tak licznym gronie nie mogło zabraknąć „Górzan” i „Siwyego Włosa”, reprezentujących Piławę Górną.

20140826_0

Ważnym założeniem przeglądu było kultywowanie ludowych tradycji, dorocznych obrzędów i rodzinnych zwyczajów. Cennym rezultatem okazało się przypomnienie i utrwalenie autentycznego repertuaru. Festiwalowa publiczność miała rzadką dziś okazję zetknąć się z ludowym śpiewem, tańcem i utworami muzyki instrumentalnej. Festiwal stanowił formę promocji twórczości folklorystycznej, ale też twórców ludowych, pojedynczych artystów i całych grup wykonawców.

UM Piława Górna

 

 

BRAK KOMENTARZY