Pijany uderzył w znak drogowy na rondzie

Pijany uderzył w znak drogowy na rondzie

7
0
PODZIEL SIĘ

Do policyjnego aresztu trafił 54- letni mieszkaniec Mościska, który kierując w stanie nietrzeźwym samochodem VW polo, na dzierżoniowskim rondzie stracił panowanie nad tym pojazdem i uderzył w znak drogowy, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,5 promila.

znak_1

9 czerwca około godziny 13:00 policjanci z dzierżoniowskiej komendy w trakcie patrolu ul. Świdnickiej zostali powiadomieni droga radiową, że przed momentem kierowca VW polo uderzył w znak drogowy i uciekł. Z relacji zgłaszających wynikało, że do zdarzenia doszło na rondzie ul. Piastowskiej i Złotej, a kierowca miał odjechać w kierunku Nowizny.

znak_2

Dojeżdżając do tej miejscowości funkcjonariusze zobaczyli i zatrzymali ten samochód oraz jego kierowcę. Uszkodzenia w tym pojeździe odpowiadały uszkodzeniom powstałym na rondzie. Kierowcą VW polo okazał się 54-letni mieszkaniec Mościska. Mężczyzna potwierdził, ze wypił kilka piw i wracając do domu uderzył w znak drogowy na rondzie. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego aż 2,5 promila alkoholu. 54-latek, który był już w przeszłości karany za jazdę na „podwójnym gazie” noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwym bez uprawnień za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY