Pijany podpalił mieszkanie w Bielawie

Pijany podpalił mieszkanie w Bielawie

12
0
PODZIEL SIĘ

Polskie-kajdanki-policyjne22 czerwca po godz. 18:00 oficer dyżurny Komisariatu w Bielawie został powiadomiony o podpaleniu jednego z mieszkań przy ul. Wolności.

Przybyły na miejsce zdarzenia patrol zauważył wydobywający się z mieszkania na piętrze dym. Z relacji świadków wynikało, że w mieszkaniu znajduje się mężczyzna, którego nieprzytomnego wyniosły służby ratunkowe. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że 46-letni mężczyzna w trakcie awantury domowej zagroził podpaleniem mieszkania. Następnie wziął butelkę z denaturatem rozlał ją po mieszkaniu i podpalił pozostając w mieszkaniu.

W trakcie kiedy rozlewał ciecz, żona 46-latka uciekła do sąsiadki i powiadomił policje. Mężczyźnie na miejscu pomocy udzielił zespół ratunkowy, który przewiózł go do szpitala na specjalistyczne badanie. Po ich przeprowadzeniu okazało się, że mężczyźnie nic się nie stało. W związku z tym, że mężczyzna sprawdziła niebezpieczeństwo, które zagrażało życiu lub zdrowiu mieszkańców budynku trafił do policyjnego aresztu. Badanie

alkomatem wykazało, że 46-latek był pijany gdyż w jego organizmie stwierdzono aż 3,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny śledcze. W momencie podpalenia mieszkania w budynku oprócz podpalacza było 12 innych osób. W chwili obecnej policjanci z bielawskiego komisariatu pod nadzorem Prokuratur w Dzierżoniowie prowadzą postępowanie w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa za co może mu grozić nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecyduje również o jego dalszym losie.

KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY