Pijane opiekowały się małymi dziećmi

Pijane opiekowały się małymi dziećmi

10
0
PODZIEL SIĘ

mini_19746Dwie nietrzeźwe kobiety przebywały ze swoimi małymi dziećmi w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Badanie przeprowadzone przez interweniujących policjantów z dzierżoniowskiej komendy, wykazało u pań 1,9 i 2,3 promila alkoholu. Jeśli się okaże, że matki swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziły dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

2 lipca po godz. 22.00 policjanci z dzierżoniowskiej komendy zostali powiadomieni o dwóch pijanych młodych kobietach, które w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta opiekują się trójką małych dzieci. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, gdzie potwierdzili informacje zawarte w zgłoszeniu.

Policjanci ustalili, że kobiety są siostrami. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 28-latka, która opiekowała się 9-letnim synem miała blisko 2,3 promila alkoholu, natomiast 29-latka, która była z dwójką swoich małych dzieci w wieku 1 i 3 lat również była nietrzeźwa. Policyjny alkomat wskazał u niej 1,9 promila. Młodsze dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwego ojca, starsze trafiło do wujka.

Dzierżoniowscy funkcjonariusze wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matki swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziły dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie policjanci przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszego sprawowania opieki nad dziećmi.

podinsp. Mariusz Furgała

BRAK KOMENTARZY