Pierwszy sparing „do przodu”

16
0
PODZIEL SIĘ

lechiaLechia Dzierżoniów pokonała w swojej pierwszej grze kontrolnej beniaminka III ligi śląsko-opolskiej 2:1 (0:0) po bramkach Waligóry i Tyca.

Czas wakacji, piękna pogoda na OSIRZE i na boisku w pierwszej połowie również wakacyjnie i leniwie. Pierwszy kwadrans bez emocji i bardzo ospały. Jedyną akcję bramkową w tej części gry mieli goście w 17 minucie, gdzie w sytuacji „sam na sam” Malec wyszedł zwycięsko z jednym z napastników Skalnika.

Do przerwy nic więcej godnego odnotowania się nie wydarzyło. Po przerwie cztery zmiany w Lechii, po których lekko ruszyło do przodu. Po godzinie gry obudziły się obydwa zespoły i zaczęły się sytuację podbramkowe. Najpierw wolnego dla gości z 18m. minimalnie przestrzelił jeden z zawodników przyjezdnych.

Dwie minuty później seria rzutów rożnych dla Lechii i po jednym z nich Korkuś strzela w poprzeczkę. W 66 minucie kolejną sytuację „sam na sam” marnuje Skalnik, tym razem strzał minimalnie obok słupka. Jak to się mówi do trzech razy sztuka, tak było i w tym przypadku. W 74` akcja z lewej strony i na prowadzenie wychodzą goście. Lechici wyrównują cztery minuty później, autorem bramki jest Oktawian Waligóra.. Dzierżoniowianie idą za ciosem i dwie minuty po strzeleniu pierwszego gola, wychodzą na prowadzenie. Fantastycznym strzałem z 35 metrów popisuje się Adam Tyc.

Wynik meczu już do końca nie zmienił się i Lechia po słabym meczu wygrywa swój pierwszy mecz sparingowy.

Następna batalia już w środę o godz 18.00 również na OSIRze. Przeciwnikiem będzie przebywający na obozie MKS Kluczbork.