Pieniądze na miejsca żłobkowe

Pieniądze na miejsca żłobkowe

14
3
PODZIEL SIĘ

Bielawa jako jedyne miasto w powiecie dzierżoniowskim pozyskało fundusze z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ogólnopolskim konkursie ofert na dofinansowanie miejsc żłobkowych. Pieniądze w wysokości 579.000 złotych w 68% pokryją koszty funkcjonowania Żłobka Publicznego, prowadzonego przez Gminę przy ulicy Gen. Grota Roweckiego.

 zlobek_2014

Bielawa już drugi raz z rzędu zdobyła dofinansowanie w ramach rządowego programu „Maluch” na utrzymanie miejsc żłobkowych w gminnej placówce. W minionym roku ze środków MPiPS nasze miasto otrzymało na ten cel 470.000 tysięcy złotych. Warto również przypomnieć, że w 2011 i 2012 roku Bielawa sięgnęła po pieniądze z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, na utworzenie Publicznego Żłobka i kompleksowy remont budynku przy ulicy Grota Roweckiego. Łącznie budżet Bielawy zasiliło wówczas ponad 610 tysięcy złotych.

Publiczny Żłobek jest drugą placówką utworzoną w Bielawie dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym. W 2010 roku miasto pozyskało blisko 2 mln zł z Unii Europejskiej na uruchomienie Przedszkola Publicznego nr 4 przy ulicy Żeromskiego. Jest to szczególnie istotne dla osób, które chcą podjąć zatrudnienie lub rozpocząć własną działalność gospodarczą, a do tej pory z powodu braku żłobka oraz miejsc w przedszkolach, musiały opiekować się własnymi dziećmi.

Rzecznik – Łukasz Masyk

3 KOMENTARZE

  1. Bielawa dostała dofinansowanie bo jest biednym miastem i sama sobie nie radzi. Jest to kolejna zapomoga dla zubożałej gminy.

Comments are closed.