Pieniądze dla niepełnosprawnych uczniów

Pieniądze dla niepełnosprawnych uczniów

14
0
PODZIEL SIĘ

sprawny_uczen_-_pieniadze_dla_niepelnosprawnych

Zajęcia podnoszące sprawność, koszty dostępu do internetu, kursy, wyjazdy szkolne oraz opłaty za naukę pozwala sfinansować w całości lub częściowo program „Sprawny uczeń”. Wnioski o stypendia w wysokości 1000 zł można składać do końca lipca.

Stypendia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieszkańcom Dolnego Śląska przyznawane są w ramach Dolnośląskiego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym „Sprawny uczeń”.

Kierowane są one do uczniów, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, pochodzą z rodzin, w których miesięczny dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 456 zł, realizują obowiązek szkolny i są mieszkańcami Dolnego Śląska.

Informację o warunkach, na jakich przyznawane i rozliczne są stypendia, terminach i wzory wniosków dostępne są na stronie Województwa Dolnośląskiego. Szczegółowe informacje udzielane są także przez pracowników Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, tel. (071) 770-41-53, (071) 770-41-48, (071) 770-41-46.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY