Pielgrzymka pełna świętości

Pielgrzymka pełna świętości

19
5
PODZIEL SIĘ

53 osoby z trzech okolicznych parafii: Maryi Matki Kościoła, Chrystusa Króla w Dzierżoniowie i Św. Antoniego w Pieszycach w dniach 24-30 maja uczestniczyło w wyjątkowej pielgrzymce i odwiedziło: Padwę, Asyż, Rzym, Loretto i Manopello.

2014_04_27_rzym_009

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Proboszcza parafii pod wezwaniem Świętego Antoniego z Padwy w Pieszycach – Księdza Prałata Edwarda Dzika.

2014_04_27_rzym_002

Tysiące ludzi, którzy 27 kwietnia, w niedzielę Miłosierdzia Bożego spotkało się na Placu św. Piotra w Watykanie, przeżyło wielkie wzniosłe przeżycie – za naszych czasów Jan Paweł II został wyniesionych do godności świętego

Wśród wiernych uczestniczących w kanonizacji było 80% Polaków. Ksiądz Edward Dzik wspominając pielgrzymkę podkreślił, że uczestniczenie w niej było niezwykłym przeżyciem: – Urzekła nas grupa z Ugandy, przepiękne serdeczne spotkanie w Asyżu, które zostanie w naszej pamięci na długo. Kolejne wyjątkowe spotkanie to młodzież z Litwy i ksiądz z Polski. Wspólnie uczestniczyliśmy w całej uroczystości. Tuż po niej odwiedziliśmy grób św. Jana Pawła II.

5 KOMENTARZE

  1. Przeżycia tak, zapamiętane, ale biuro Panorama NIE POLECAM. Wyżywienie w hotelach -1, noclegi układają tam gdzie im wygodnie np. od Rzymu tylko 280km, logistyka i mapa Włoch u nich chyba nie działa tak jak powinna.

  2. Bez zaangażowania Prałata nie byłoby to możliwe. Taki proboszcz to skarb dla parafian.

Comments are closed.