Pewne trzy punkty

17
0
PODZIEL SIĘ

Juniorzy Starsi Lechii Dzierżoniów pokonali na wyjeździe Orła Ząbkowice 6:0. Dwie bramki zdobył Klimala, a po jednej dołożyli Wiącek, Kuśmierek, Błaszczyk oraz Szwagrzyk.

31618_file

Już początek spotkania pokazał, że to nie przypadek, że Orzeł jest na ostatnim miejscu w tabeli. Lechia narzuciła swój styl gry, długo utrzymując się przy piłce. Pierwszą bramkę zdobył Klimala, który ośmieszył obronę rywali i spokojnie umieścił futbolówkę w siatce. Po golu obraz gry się nie zmienił. Lechici próbowali strzałów z dystansu, ale każda próba była nieudana. Wreszcie pod koniec pierwszej połowy, Klimala wykłada piłkę do Wiącka, który tylko dopełnił formalności. Do przerwy 0:2.

31628_file

Po przerwie dalej konsekwentnie graliśmy swoje. W 60 minucie na boisku melduje się Szwagrzyk i 5 minut później strzałem z dystansu podwyższa nasze prowadzenie. Orzeł się otworzył, co było wodą na młyn dla Lechitów. Następne dwie bramki wpadły właśnie po kontratakach. Pierwsza z nich jest autorstwa Klimali, druga Kuśmierka. Na 6:0 wynik ustala Błaszczyk. Mógł wpaść jeszcze jeden gol, ale rzutu karnego nie wykorzystał nasz bramkarz- Dominik Spaleniak.