Paulina Cywińska wygrywa w III serii Pucharu Polski

Paulina Cywińska wygrywa w III serii Pucharu Polski

14
0
PODZIEL SIĘ

Paulina Cywińska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odniosła zwycięstwo w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet po finiszu z 2-osobowej ucieczki. Paulina uciekła z Katarzyną Wilkos z TKK Pacyfic Toruń i przez większą część 76kilometrowej trasy jechały przed peletonem.

20140511_152503

Finisz rozegrały między sobą. Za nimi na 3 miejscu przekroczyła linię mety atakująca prze metą Beata Kalemba(TKK Pacyfic Toruń) a goniącą ją grupę przyprowadziła Natalia Mielnik. Paula Guz po upadku na 200 metrów do mety zajęła 20 miejsce. 10 miejsce wśród juniorek zajęła Dorota Przęzak. Była to III seria Pucharu Polski rozgrywana w dniach 10-11.05.2014 roku w Gostyniu.

Nie był to jedyny sukces Atomu Dzierżoniów w Pucharze Polski, ponieważ w rywalizacji juniorek młodszych II miejsce po finiszu zajęła Weronika Laszkiewicz, ustępując jedynie Makarewicz Katarzynie (MAYDAY TEAM START Lublin). Trzecia była Pikulik Wiktoria BMC NOWATEX Ziemia Darłowska. 24 była nasza druga juniorka młodsza Sandra Traczyk. Wyścig juniorów młodszych na dystansie 76km to 57 miejsce Pawła Szóstki. Michał Mroczkowski niestety uczestniczył w kilku kraksach i nie ukończył rywalizacji. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

20140511_152953

Dzień wcześniej odbyły się wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Bardzo dobry występ był w wykonaniu Pauli Guz, która zajęła II miejsce w rywalizacji elity kobiet, ustępując tylko dużo od niej doświadczonej zawodniczce Paulinie Brzeźnej Bentkowskiej(TKK Pacyfic Toruń). Paula straciła do pierwszego miejsca zaledwie 2 sekundy. Trzecia była Anna Plichta-ten sam klub. Dalej na 16 miejscu była Paulina Cywińska a Monika Kopińska zajęła 23 miejsce a 37 była Paula Pisarska. Dorota Przęzak w juniorkach zajęła 14 miejsce. Panie rywalizowały na dystansie 19km. W rywalizacji juniorek młodszych na dystansie 10km 18 pozycję zajęła Wernika Laszkiewicz a 24 była Sandra Traczyk. W juniorach młodszych Paweł Szóstka był 74 a 75 miejsce zajął Michał Mroczkowski.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

BRAK KOMENTARZY