Paula Guz najlepszą góralką

Paula Guz najlepszą góralką

12
0
PODZIEL SIĘ

gwwk_wilkos_pierwsza_liderka__015

Paula Guz z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła koszulkę najlepszej góralki podczas I etapu Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego rozegranego w czwartek w Dobromierzu k. Świebodzic.

Sukces ten odniosła zdobywając punkty na górskich premiach, które rozgrywane były na każdej z 4 rund wyścigu. Na pierwszym etapie na dziewczyny czekał dystans 92km w ciężkim terenie z 4 górskimi i 3 lotnymi premiami. Paula Guz zabrała się w decydującą akcję wyścigu i ostatecznie zmagania ukończyła na 5 miejscu.

gwwk_wilkos_pierwsza_liderka__041

Wyścig wygrała Wilkos Katarzyna(TKK Pacyfic Toruń), druga była Eugenia Bujak(Torowa Reprezentacja Polski) a trzecie miejsce zajęła holenderska zawodniczka Mascha Pijnenborg (Bike 4 Air). Nasza zawodniczka Natalia Mielęzak na 12 miejscu, będąc jednocześnie drugą spośród juniorek, Monika Kopińska jako 14, Paula Pisarska 22, a Paulina Cynik finiszowała na pierwszej lotnej premii zdobywając punkty , jednak niestety później ucierpiała w kraksie i z licznymi otarciami dotarła do mety na dalszej pozycji.

gwwk_wilkos_pierwsza_liderka__010

Pozostałe nasze panie kontrolowały sytuację w peletonie nie pozwalając na zlikwidowanie odjazdu i do mety dotarły w grupie zasadniczej odpowiednio Dorota Przwińska po rozprowadzeniu Doroty zmagania zakończyła w środku stawki. Jutro na nasze zawodniczki czeka kolejny ciężki etap ze startem i metą w Roztoczniku. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!!!

BRAK KOMENTARZY