Pasjonaci rowerów reprezentują Lincoln Electric

Pasjonaci rowerów reprezentują Lincoln Electric

29
0
PODZIEL SIĘ

Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa-Pasjonaci rowerów reprezentują Lincoln Electric

Lincoln team na ostatnią stronę

Od pomysłu jednej osoby, a konkretnie Piotra Kunigowskiego, zawodowo pracownika wydziału produkcji podzespołów, a prywatnie wysportowanego rowerzysty rozpoczął się nowy, sportowy etap reprezentowania jednego z największych zakładów produkcyjnych w naszym rejonie. Pod szyldem amerykańskiej korporacji powstał team zapaleńców, którzy stworzyli solidny i zdyscyplinowany zespół rowerzystów, który ma już na swoim koncie prawdziwe sportowe sukcesy.

Na początku sezonu 2014 oraz piątego już sezonu teamu Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa o historii, wsparciu i osiągnięciach rozmawiałam z członkami tej grupy.

Lincoln team (3)

Współcześnie w średnich i dużych zakładach pracy popularne jest organizowanie się pracowników celem wspólnego uprawiania sportu. Zatrudnieni na ogół poświęcają własne pieniądze na wynajęcie obiektów sportowych, zakup strojów i sprzętu sportowego, są też firmy takie jak Lincoln, które nie tylko kibicują swoim pracownikom, ale tez ich wspierają. Poza pozytywnymi skutkami dla zdrowia, wspólne spędzanie czasu w ramach aktywnej formy relaksu buduje pozytywne relacje między pracownikami. – W firmie widywałem kolegów, którzy pojawiali się bądź jako widzowie bądź uczestnicy na maratonach, to prowokowało do podjęcia wspólnej inicjatywy – widziałem, że oprócz mnie są inne osoby, które są zainteresowane jazdą na rowerach – opowiadał maratończyk. W historii Lincoln Electric Bester zawsze pojawiały się inicjatywy sportowe, piłka nożna halowa, narciarstwo, przyszedł czas na rowery.

Trochę historii

Około dziesięcioosobowa grupa inicjatywna napisała podanie do działu spraw pracowniczych – pomysł stworzenia grupy MTB, która reprezentowałaby firmę na zawodach. Okazało się, że Paweł Lipiński – dyrektor operacyjny na Polskę Lincoln Electric Bester sam interesował się tego typu inicjatywą sportową i zaprosił na spotkanie pomysłodawców przedsięwzięcia.

Lincoln team (2)

– Zaczęliśmy rozmawiać na ten temat. Firma zdecydowała się sfinansować nam stroje, dzięki czemu byliśmy identyfikowalni. Koszty opłat startowych mieliśmy ponosić sami, to było w 2010 roku. Zająłem się strojami oraz rekrutacją. Szybko okazało się, że jesteśmy na tyle zdyscyplinowani żeby organizować cykliczne wyjazdy w góry i cała inicjatywa ma wielką przyszłość – wspomina Piotr Kunigowski.

Znali atuty, które niewątpliwie pozwalają na przeprowadzenie dobrego treningu. Bliskość Gór Sowich i zaangażowanie wystarczyły – pierwsze sukcesy pojawiły się w 2011 roku, kiedy do zespołu zaczęli dołączać ludzie z zewnątrz. Jeździli więc razem, całe rodziny, żony, dzieci, znajomi, teraz zespół liczy aż trzydzieści sześć osób. W minionym roku rodzina Podgórskich w klasyfikacji generalnej zajęła czołowe pozycje.

Emocje, adrenalina, Lincoln…

– Człowiek rzuca się w objęcia nieznanej osoby i cieszy się jak dziecko gdy dojedzie do mety – z uśmiechem na ustach opowiadają rowerzyści. Ten sezon rozpoczęli naprawdę kompletni.

Lincoln team (1)

Na starcie pierwszej edycji Bikemaratonu 2014 w Miękini wystartowało około 2000 zawodników. Trasa przygotowana przez organizatora przebiegała na trzech dystansach Giga-79 km, Mega- 52 km i Mini -24 km. Pogoda dopisała i mimo wcześniejszych zapowiedzi opadów deszczu zawody odbyły się na szybkiej i suchej nawierzchni . Nasz rejon reprezentowali zawodnicy Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa w składzie : Bagińska Joanna , Bagiński Grzegorz , Balsam Sebastian , Barancewicz Wacław, Chłodowicz Grzegorz, Chojnacki Paweł , Dubas Jan, Kuś Marek, Kunigowski Piotr, Kiełbasa Andrzej, Marzec Artur , Mrzygłód Mateusz, Myszkowski Krzysztof, Podgórska Małgorzata, Panek Irek, Piechowicz Kamila, Piechowicz Wojciech, Pichniarczyk Adam, Sadurski Krzysztof, Siwik Wojciech, Sury Jacek , Staszewski Leszek, Smoliński Rafał, Wójcik Rafał , Wyrzucki Daniel. W klasyfikacji drużynowej Muszkieter team zajął 9 miejsce na 38 sklasyfikowanych. W kategorii K-4 MEGA Małgorzata Podgórska zajęła 2 miejsce.

Piotr Kunigowski podkreśla, że drużyna gotowa jest na osiągnięcie sukcesu zespołowego: – Niedzielne zawody pokazały że mamy silną drużynę i w tegoroczny Bikemaratonie oprócz medali indywidualnych powinniśmy powalczyć także o podium w klasyfikacji drużynowej.

Są potrzeby – jesteśmy tego warci

Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa to w tej chwili zespół przyjaciół, którzy sami organizują wyjazdy na maratony, często oddalone o dziesiątki kilometrów od Bielawy. Firma wspiera zawodników, ale to nie wystarczy. Ponieważ team liczy już blisko 40 osób, potrzeby zaczęły szybko rosnąć. – Bardzo zależy nam, by znaleźć sponsorów, którzy pomogą nam sfinansować wyjazdy. To często olbrzymie logistyczne przedsięwzięcie. Prywatnymi samochodami nie jesteśmy w stanie przewieźć tylu rowerów, trzeba tez zainwestować w paliwo – mówi maratończyk.

Team zachęca więc do kontaktu, ponieważ wszyscy zawodnicy reprezentują miasto Bielawa i naszą okolicę do współpracy może zgłosić się każdy.

Będziemy śledzić dokonania drużyny i życzymy im udanego sezonu.

Jeśli chcecie śledzić aktualności związane z ich działalnością koniecznie zajrzyjcie na ich profil na Facebooku: Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa.

Marzena Zdolska

Fot. Rafał Smoliński

BRAK KOMENTARZY