Parking z puzzli na Błękitnym

Parking z puzzli na Błękitnym

74
3
PODZIEL SIĘ

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie kończy właśnie dużą inwestycję – na osiedlu Błękitnym pomiędzy blokami wybudowano przestronny parking. Pod każdym z bloków znalazło się od 10 miejsc parkingowych wzwyż. To rozwiązuje problem braku tych miejsc na osiedlu. Budowa jednak odbędzie się w dwóch etapach, bo mieszkańcy bloku numer 19 – parkingu nie dostali, nie od razu.

Waldemar Skwarek, który wezwał nas na interwencję, nie rozumie decyzji Spółdzielni:  – Zostało klepisko tylko pod jednym blokiem, remont się skończył, mieszkańcy chcą parkingu, ale nas zostawili na końcu. Udaliśmy się do Urzędu Miasta i Spółdzielni, aby nasz wniosek o wybudowanie parkingu uznano. Jest tyle miejsc parkingowych na osiedlu, że nie mamy gdzie po prostu parkować.

Pod blokiem 19, stoi ziemia, która może posłużyć na 10 miejsc parkingowych. Podobno cztery lata temu, któryś z mieszkańców nie zgodził się na wybudowanie parkingu. Teraz jednak wszyscy tego chcą.

Jan Ciesielski, Bogumiła Czapla, Beata Łoza i Waldemar Skwarek to  mieszkańcy osiedla Błękitnego, którzy postanowili wziąć sprawy swoje ręce. Poinformowali wszystkie instytucje, media o swojej sytuacji. Śmieją się, że wyszło jak u Barei. Parking jest, ale z puzzli, brakuje jednego elementu.

IMAG0924 IMAG0948

Spółdzielnia na swojej stronie o inwestycji pisała tak : „Inwestycja, o którą od wielu lat upominało się wielu mieszkańców, a wnioski w jej sprawie pisało przynajmniej kilku radnych, a także nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa, trafiła do budżetu miasta na rok 2014. W zakresie rzeczowym inwestycji pod nazwą „Budowa parkingu na osiedlu Błękitnym, na wysokości budynku nr 20” znajdą się: budowa parkingu o nawierzchni z kostki betonowej, budowa chodnika i dojść do parkingu, budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa oświetlenia. Na parkingu zaplanowano wykonanie 56 miejsc parkingowych (w tym 7 miejsc dla osób niepełnosprawnych).” No i tu pojawił się problem – wszyscy miejsca mają, a za blokiem Waldemara Skwarka parkingu nie zrobiono.

Daniel Kolinko, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie jednak uspokaja: – Wiemy, że mieszkańcy prosili o wybudowanie tam parkingu i tak się stanie. Nie trzeba do tego interwencji mediów, ustosunkowaliśmy się do ich prośby pozytywnie. Otrzymali już informację, że parking będzie. W pierwotnym projekcie faktycznie nie było zaplanowanych miejsc parkingowych za blokiem nr 19. Jednak dla SM nie jest to problem, by tę sytuację naprawić.

Członkowie SM dogadali się w tej sprawie. Jednak kilka dni temu Urząd Miasta w Dzierżoniowie nie wyraził zgody na przeprowadzenie tam prac, mimo zgody Spółdzielni Mieszkaniowej. Mieszkańcy otrzymali właśnie pismo od Burmistrza, że remontu nie będzie, bo w tym momencie zostanie zdewastowany parking, który własnie wybudowano.

 

Marzena Zdolska

Fot. Marzena Zdolska

marzena.zdolska@tygodnik.info.pl

3 KOMENTARZE

  1. Parking wyremontowano, tylko.niewiadomo po co tam aż 7 miejsc dla inwalidòw.Poprzednio były 2 a i tak jedno było wolne albo stały tam
    auta nie należące do inwalidòw.

Comments are closed.