Park Miejski – prace zostały wznowione

Park Miejski – prace zostały wznowione

14
1
PODZIEL SIĘ

park_wznowienie_prac_2

Po kilku tygodniach przerwy, związanej z rezygnacją firmy budowlanej KBUD z realizacji kontraktu, wznowione zostały prace w Parku Miejskim, zmierzające do utworzenia Ekologicznych Ogrodów Dydaktycznych dla NATURY 2000.

Wyłonione w drodze przetargu przedsiębiorstwo ROKAM z Ząbkowic Śląskich, rozpoczęło wykonywanie ścieżek spacerowych wraz z nowym oświetleniem.

W następnej kolejności w bielawskim parku pojawią się ławki, stojaki rowerowe oraz ozdobne i podświetlane bramy wejściowe. Odnowione zostaną również istniejące stawy wodne, po których będzie można pływać łódkami i kajakami. Oprócz tego park wzbogaci się o tablice informacyjne dotyczące obszarów NATURA 2000. Termin zakończenia wspomnianych prac wyznaczony został na 31 października.

park_wznowienie_prac_1

Cały czas trwa natomiast budowa Centrum Informacyjno – Edukacyjnego. Prace, których zakończenie zaplanowano na wrzesień 2014 roku, realizowane są przez firmę PPHU BOWIP ze Świdnicy. Całkowita wartość projektu wynosi 3,1 mln zł, z czego 2,6 mln zł (85 % wartości zadania), pochodzi ze środków Unii Europejskiej przyznanych Bielawie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

park_wznowienie_prac_3

Rzecznik – Łukasz Masyk

1 KOMENTARZ

Comments are closed.