Otwarcie Strefy MTB Sudety

Otwarcie Strefy MTB Sudety

18
0
PODZIEL SIĘ

IMG_4426

W dniu 14 września 2014 w Głuszycy miało miejsce uroczyste otwarcie produktu turystycznego jakim niewątpliwie jest Strefa MTB Sudety.

W scenerii wyścigu MTB pn. „PODZIEMIA OSÓWKI” w obecności 130 startujących rowerzystów a także licznych kibiców oraz zaproszonych gości, przedstawiciele gmin, nadleśnictw, stowarzyszenia oficjalnie otworzyli Strefę MTB Sudety.

IMG_4397

Przypomnijmy że Strefa MTB Sudety to produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa aż do Srebrnej Góry. Strefa MTB Sudety jest to system 21 tras MTB o łącznej długości 497 km, utworzony na obszarze 8 miejscowości (Bielawa, Dzierżoniów gm. wiejska, Głuszyca, Mieroszów, Nowa Ruda gm wiejska, Pieszyce, Stoszowice, Walim) i 4 nadleśnictw (Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych).

Obejmuje on całe Góry Sowie i Suche, część G. Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w G. Stołowych. Jest to największy i pierwszy w Polsce system górskich tras rowerowych budowanych z takim rozmachem, który ma na celu wpływać na rozwój regionu oraz zbudowanie trwałego skojarzenia z produktem jako „Najlepsze Miejsce dla Fanów Kolarstwa Górskiego w Polsce”. Tworzące go Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety planuje w kolejnych latach rozbudowę systemu o trasy singeltrack, tworzenie infrastruktury dla rowerzystów, certyfikację bazy noclegowej, gastronomicznej i usługowej.

20140914_155003

Projekt jest realizowany dzięki zaangażowaniu pasjonatów kolarstwa górskiego wspomaganych przez sprawnych organizatorów tworzących stowarzyszenie oraz w/w gminy i nadleśnictwa. Na obszarze Strefy MTB Sudety znajdziecie Państwo oprócz doskonale przygotowanych tras wiele atrakcji turystycznych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku oraz nietuzinkowych, często tajemniczych zabytków.

Głuszycki wyścig był też finałem I Pucharu Strefy MTB Sudety, w którym to Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich ufundowało główne nagrody w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcami I Pucharu Strefy okazali się pani Patrycja Piotrowska z Wałbrzycha reprezentująca klub KKW JAMA Wałbrzych oraz pan Robert Bachmatiuk z Głuszycy reprezentujący barwy klubu SKLEP ROWEROWY BIKE FINGER Wałbrzych. Oba podium dopełniły panie: Dorota Szul z Wrocławia i Joanna Bagińska z Bielawy oraz panowie: Piotr Sułek ze Świdnicy oraz Jacek Sury z Bielawy. W imieniu STGGS nagrody w wysokości 1000 zł. wręczał V-ce Prezes Stowarzyszenia pan Marek Janikowski.

Zapraszamy Państwa na przepiękne trasy STREFY MTB SUDETY !

BRAK KOMENTARZY