Otwarcie ścieżki przyrodniczo-historycznej Piława Dolna

Otwarcie ścieżki przyrodniczo-historycznej Piława Dolna

28
0
PODZIEL SIĘ

sc11

Na terenie naszego powiatu powstała nowa atrakcja turystyczna. Ścieżka edukacyjna przebiega przez ciekawe i malowniczo położone zakątki Piławy Dolnej. 17 października nastąpiło jej otwarcie.

Ścieżka rozpoczyna się i kończy przy stawach rybnych. Podczas spaceru można poznać kilka obiektów historycznych, jak pałac „Roter Hof”, „czerwony” i „biały” kościół, dawny cmentarz ewangelicki, oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek przyrodniczych. Informacje znajdują się na tablicach edukacyjnych rozmieszczonych przy ścieżce.

sc24

Na trasie wyznaczono punkt widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę rozciągającą się na Kotlinę Dzierżoniowską, oraz punkt postojowy z miejscem do odpoczynku oraz prostymi elementami do ćwiczeń.

Ścieżka jest łatwa do pokonania – nadaje się na spacer dla rodzin z dziećmi i dla osób starszych. Jej długość wynosi 6 km, a czas przejścia około 2,5 godzin.

sciezka_mapa

Utworzeniem nowej ścieżki zajął się Wydział Ochrony Środowiska, Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie wraz z Urzędem Gminy Dzierżoniów. Przy realizacji zadania współpracowały też miejscowe instytucje, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne.

W uroczystości oddania do użytku nowej atrakcji turystycznej wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz wszyscy zaangażowani w jej powstanie, a także dzieci i młodzież, które po otwarciu ścieżki zwiedziły ją jako pierwsze.

sc18

– To czwarta ścieżka utworzona na terenie naszego powiatu przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie – przypomina starosta Janusz Guzdek. – W poprzednich latach wyznaczyliśmy ścieżki z Lasocina do Kamionek, z Ligoty Małej do Przerzeczyna Zdroju oraz po Wzgórzach Kiełczyńskich.

Zachęcamy turystów i miłośników przyrody do aktywnego spędzania czasu na czterech ścieżkach. Stanowią one formę edukacji w terenie, ale też podnoszą atrakcyjność turystyczną Powiatu Dzierżoniowskiego.

Powiat dzierżoniowski

BRAK KOMENTARZY