Otrzymasz dofinansowanie do leków

Otrzymasz dofinansowanie do leków

28
0
PODZIEL SIĘ

Emeryci, renciści i inwalidzi oraz osoby przewlekle lub ciężko chore, samotne czy bezrobotne mogą od 5 maja otrzymać dofinansowanie do leków. Zadanie jest współfinansowane przez Dzierżoniów – miasto z inicjatywą i Fundację „Dbam o zdrowie” w przypadku członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a w przypadku osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – Fundację Salus Pro Familia.

 leki_0

Członkowie PZERiI mogą otrzymać dofinansowanie, jeśli mają dochody poniżej 1.200 zł. Zainteresowani mogą się zgłaszać do siedziby związku przy ul. Pocztowej 1 w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9.00-13.00. Należy udostępnić do wglądu decyzję ZUS z ostatniej waloryzacji świadczenia (marzec 2014 r.). Realizacja recept będzie się odbywać w wyznaczonej aptece z udziałem przedstawiciela Związku w wyznaczonym terminie.

Grant w wysokości 14000 zł pozyskała natomiast w programie „Razem Możemy Więcej” realizowanym przez fundację Dbam o Zdrowie dzierżoniowska Fundacja Salus Pro Familia. Dofinansowanie wraz z wkładem własnym Pro Familii w wysokości 6300 zł przeznaczone jest na pomoc dla 196 osób osób, które ze powodów finansowych mają utrudniony dostęp do leków. Karty o nominałach 100 zł i 50 zł, przy pomocy których można będzie zakupić leki w wybranych aptekach, dystrybuowane są przez przychodnię przy ul. Poprzecznej.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY