Ośrodek Narciarski z prawdziwego zdarzenia (Wideo!!!)

Ośrodek Narciarski z prawdziwego zdarzenia (Wideo!!!)

17
17
PODZIEL SIĘ

DSC02040

Mamy doskonałą informację dla wszystkich amatorów jazdy na nartach czy snowboardzie, a także pieszych, górskich wycieczek. 6 sierpnia o godz. 9.30 inwestor z Legnicy – spółka Development Elsoria Polska II Sp. Z. o. o. podpisał z Nadleśnictwem Świdnica umowę dzierżawy terenów narciarskich, które to położone są na północnym zboczu góry Wielka Sowa. Jak wszyscy mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego wiedzą, jest to najwyższy szczyt Gór Sowich w naszych województwie. Okres dzierżawy wynosi 25 lat.

Podczas konferencji prasowej burmistrz miasta, Mirosław Obal wyjaśnił dlaczego to właśnie w urzędzie miasta mogliśmy się spotkać, wszystko ze względu na długotrwałe rozmowy z Nadleśnictwem Świdnica na temat dzierżawy tego terenu, jest on atrakcyjny dla inwestorów, jak również dla turystów. Tych z roku na rok jest coraz więcej, zwłaszcza podczas wakacji, bo jak wiadomo od kilku lat narciarze nie mogli cieszyć się urokami Gór Sowich i wyciągu.

DSC02036

 

Jak zapowiedział inwestor w planach ma reaktywację tych terenów, nie tylko w sezonie zimowym, ale o każdej porze roku. Wykorzystać chce wszelkie atuty, a głównym założeniem planów inwestycyjnych jest powstanie nowoczesnej infrastruktury narciarskiej i towarzyszącej. Istniejący wyciąg narciarski na Wielką Sowę i pozostałe urządzenia nie odpowiadają współczesnym standardom. Celem spółki z Legnicy jest modernizacja ośrodka, aby stał się atrakcyjnym miejscem na zimowej mapie Dolnego Śląska. Inwestor chce przygotować propozycję, która zadowoli zarówno zaawansowanych narciarzy jak i początkujących. Wiadomo już, że zakładane jest min. poszerzenie istniejącej trasy narciarskiej. Umożliwiają to zapisy planu miejscowego dla tego terenu powstałe dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Pieszycach z Nadleśnictwem Świdnica.

DSC02042

W pobliżu dolnej stacji nowego wyciągu planowana jest również infrastruktura gastronomiczna i towarzysząca oraz całoroczne atrakcje turystyczne. My zapytaliśmy inwestora kiedy miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać tych wszystkich innowacji, jednak póki co, nie chce on podać konkretnej daty, sugeruje uzbrojenie się w cierpliwość. Z pewnością nie nastąpi to w najbliższym lub w kolejnym sezonie zimowym, gdyż planowana jest kompleksowa modernizacja, a przygotowanie i przeprowadzenie wszelkich procedur wymaganych przy tego typu inwestycjach to długi proces, dlatego o konkretnym terminie otwarcia ośrodka będziemy informować po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Udało nam się jednak ustalić, że być może już w roku 2018 skorzystamy ze wszelkich, oferowanych atrakcji.

Do tego i burmistrz Pieszyc i inwestor nie wykluczają, że dzięki rozbudowanej bazie turystycznej zmniejszy się bezrobocie w Gminie Pieszyce, bo jak wiemy hotele, pensjonaty, a także restauracje wymagają zatrudnienia specjalistów. Miejmy nadzieję, że prace rozpoczną się wyjątkowo szybko i będziemy mogli cieszyć się pięknem Gór Sowich z bliska. I o aktualnym obrazie, starego schroniska i domków, a także nieczynnego wyciągu szybko Państwo zapomną. A kurort sowio górski nie będzie odstawał od tych, które możemy zobaczyć w znanych miejscowościach polskich i europejskich, takich jak chociażby Karpacz, Zieleniec, a także we włoskich i austriackich Alpach.

 

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak, Marcin Łubkowski,

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

 

17 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobry materiał. Lepszy od pozostałych w naszym powiecie. Dobrze zrobiony i ciekawy. Świetny lektor.
  Tak trzymać.

 2. Takie piękne tereny a ludziska tłuką sie po zakorkowanych drogach w poszukiwaniu nie wiadomo czego

  • Zgadzam się. Pieszyce sa cudownie położone trzeba inwestotrów. Burmistrz zrobił pierwszy krok. Czekamy na więcej.

 3. Super!!! Gratulacje dla Nadleśnictwa i władz Pieszyc za właściwe działanie. Tego nam było trzeba!!!

 4. Pieszyce wciąż mają nieodkryty potencjał, dobrze, że burmistrz poszedł w stronę turystyki. Jak ktoś tego nie spieprzy to można się spodziewać w tym miejscu za 3-4 lata drugiego Karpacza

 5. Zdecydowanie zgadzam się bo nasz Wielka Sowa jest dużo ciekawsza od Śnieżki, zarówno pod względem trasy dojścia jak i samego szczytu

 6. Macie świetną ekipę telewizyjną, aż się chce oglądać. Dziękuję za estetyczne doznania 🙂

 7. Teraz w Pieszycach może powstać do 400 miejsc pracy. Niech ktoś mi pokaże inne miasto w naszym powiecie z takim inwestorem.

 8. Jak powstaną to pogadamy włazidupo Obala. Nazie w tych twoich Pieszycach psy dupami szczekają.

  • Dyskusja z tobą anonimie to czysta przyjemność powiedz mi tylko czyim przydupasem jesteś ty.

  • Psy szczekają bo taka ich natura, ale nie dupami drogi anonimie. A co ty byś chciał, żeby się w Pieszycach dział? Dymiące fabryki? Gratuluję pomysłu i inwencji. To jest typowo turystyczna miejscowość, tylko tego typu inwestycje pozwolą na pełen rozkwit tej miejscowości. Pieszyce są zadbane, mają piękną i nowoczesną przychodnię, która bije na głowę nierentowny szpital, powstaje nowoczesne centrum kultury, które będzie też dodatkową atrakcją dla odwiedzających to miasto, piękny, zabytkowy kościół a przede wszystkim atrakcyjne tereny pod zabudowę mieszkaniową. Więc nie sprowadzaj swojej oceny do poziomu chodnika, bo nie każdy myśli tak jak ty….

   • Zgadzam się Pieszyce zmieniają się w oczach choć jest to bardzo mała gmina i ma tylko lub aż walory turystyczne. Teraz jest szansa, że co weekend bedzie się tam zwalał cały wrocław.

Comments are closed.