Olimpiada Przedszkolaków

Olimpiada Przedszkolaków

17
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 2 czerwca odbyła się na obiekcie lekkoatletycznym w Łagiewnikach impreza sportowo-rekreacyjna dla przedszkolaków z Gminy Łagiewniki. Udział w niej wzięło ok. 140 dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jaźwinie i Olesznej oraz z Przedszkola na Akacjowym Wzgórzu w Łagiewnikach.

EŁ 14.06 Gim SPRAW. Z OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKA2-06-2014 8949

Dzieci na stadionie powitali Pan Janusz Szpot – Wójt Gminy Łagiewniki oraz Pani Mariola Początek – dyrektor Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach.

EŁ 14.06 Gim SPRAW. Z OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKA2-06-2014 8821

Uczestnicy wzięli udział w konkurencjach lekkoatletycznych – rzut piłeczką palantową, skok w dal, w biegu na 50m, sztafecie 4x50m oraz w grach i zabawach.

W organizacji zawodów pomagali wolontariusze – uczniowie gimnazjum, którzy mieli za zadanie opiekować się poszczególnymi drużynami przedszkolnymi oraz asystować nauczycielom przy przeprowadzanych konkurencjach.

Cała impreza zakończyła się zbiórką na boisku przy gimnazjum. Pani dyrektor Mariola Początek podziękowała uczestnikom za udział, nauczycielkom nauczania przedszkolnego za przybycie na zawody i opiekę na dziećmi, uczniom gimnazjum i organizatorom imprezy za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Swoje podziękowania dla organizatorów oraz gratulacje dla uczestników zawodów złożyła również obecna na zakończeniu dyrektor Przedszkola na Akacjowym Wzgórzu Pani Dorota Zarzycka.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem wszystkim dzieciom – uczestnikom zawodów pamiątkowych medali. Medale zakupiono ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, jako dotacja do imprez sportowo-rekreacyjnych popularyzujących lekką atletykę.

Ze swej strony chciałbym podziękować:

– Panu Wójtowi Januszowi Szpotowi za zgodę na skorzystanie z autobusów szkolnych – dzięki temu w zawodach mogły wziąć udział dzieci z Jaźwiny i Olesznej,

– Paniom dyrektorkom: Barbarze Dorużyńskiej, Aldonie Skrzypkowiak i Dorocie Zarzyckiej za zgodę na udział dzieci z Ich placówek w tej imprezie,

– Paniom nauczycielkom nauczania przedszkolnego z Jaźwiny (Monice Kamińskiej ), Łagiewnik (Marzennie Fedorskiej, Marii Haładyn, Katarzynie Korneckiej-Nowickiej, Bogumile Roman, Annie Soboń i Elżbiecie Warchoł) i Olesznej ( Ewelinie Romańczyk i Katarzynie Rutowicz) za obecność i opiekę nad dziećmi,

– Pani Marii Rałowskiej – nauczycielce WF w gimnazjum i Panu Maciejowi Ciećwierzowi opiekunowi ORLIKA 2012 za współudział w organizacji całej imprezy od początku do końca.

Głównym organizatorem olimpiady przedszkolaków był Gminny Szkolny Związek Sportowy w Łagiewnikach. Mam nadzieję, że podobną imprezę będziemy od tej pory przeprowadzać cyklicznie i wejdzie ona na stałe do naszego gminnego, sportowego kalendarza imprez.

Andrzej Rudnicki

BRAK KOMENTARZY