Okradł i pobił 79 letnią kobietę

Okradł i pobił 79 letnią kobietę

20
3
PODZIEL SIĘ

mini_18986Funkcjonariusze Dzierżoniowskiej Policji w dniu 27 kwietnia na ulicy Grota Roweckiego zatrzymali 31 letniego mężczyznę, który dopuścił się przestępstwa rozboju w stosunku do 79 letniej kobiety.

Po otrzymaniu zgłoszenia o tym, że na ul. Grota Roweckiego mężczyzna zaczepia starszą kobietę policjanci niezwłocznie udali się na miejsce interwencji, gdzie okazało się, że sprawca uderzając i przewracając starszą kobietę doprowadził ją do stanu bezbronności a następnie dokonał zaboru pieniędzy w kwocie blisko 11 złotych oraz usiłował wyrwać jej torebkę.

Po zatrzymaniu i przewiezieniu sprawcy do jednostki Policji okazało się, że jest nietrzeźwy mając w wydychanym powietrzu ponad 3,5 promila alkoholu. W dniu wczorajszym po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności procesowych mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie a następnie do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie, który to zastosował w stosunku do tego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sprawcy za dokonanie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12.

 KPP Dzierżoniów

3 KOMENTARZE

Comments are closed.