Okiem Redaktora – Wygrana w kieszeni?

Okiem Redaktora – Wygrana w kieszeni?

222
44
PODZIEL SIĘ

Ktoś odeśle mi kwiaty i będzie to wesoła okazja. Lubię dostawać kwiaty – wiadomo.  Oddanie władzy w Dzierżoniowie było by tak zasmaczyste, że mało realne. Taki fairy tale story Dariusza Kucharskiego, który jedną ręką już głaskał fotel burmistrza miasta, już prawie testował możliwości ekspresu do kawy w UM, oczyma wyobraźni wybierał krawaty do nowej funkcji i bookował w kalendarzu na 2015 rok spotkania, których dotychczas nie mógł odbywać.

Te wszystkie „mógł”, „wyobrażał”, „smakował”, „już prawie” i inne frazy – miały szansę stać się rzeczywistością, ale Marek Piorun postanowił w swoim stylu ukrócić te polityczne podboje i podobno przyznał się, że jednak burmistrzowanie mu się nie znudziło.

Darek Kucharski ma przepis – powiada, więc jego sztab wyborczy powinien mocno zastanowić się jak wygrać z człowiekiem, z którym wygrać zwyczajnie nie można. Lub też przyjąć taktykę przegranej z wygraną  – czyli zastanowić się ile można ugrać z podium, jednak z dwójeczką na medalu. Z fanpage zniknęła już co prawda informacja, że jest on politykiem, zastąpiono ten wyraz dwoma innymi – urzędnik państwowy. Przyznaję, że naprawdę zachęcający był początek tej zabawy, oczywiście, wcale się ona nie skończy, bo jak tu wycofać się, po tak widocznym starcie. Zwyczajnie nie wolno.

I nie mogłam się powstrzymać (a to wyrażenie w przypadku Dariusza Kucharskiego ma sens) by tego felietonu nie napisać właśnie o nim. Bo portret wylaszczonego Dariusza na zawsze zapisze się w mojej pamięci. Uczono mnie na studiach, że przy kampanii wyborczej politycy powinni skradać kawałki nieba i używać jak najwięcej niebieskości. I cały w tych niebieskościach, prawie w obłokach, nieskromnie spoglądający kandydat na burmistrza Dzierżoniowa spogląda nań z Internetów.

Dariusz Kucharski

Więcej będzie tych wszystkich zabiegów, a ja je skrzętnie ukryję w kapsułce i streszczę jak trzeba. Chce żeby było jasne, że to normalne i wymagane  – chwalebne, że w nasze rejony wita zaplanowany marketing. Dzierżoniów gdzieś znowu wygrał  – bez względu na to kto wygra.

Marzena Zdolska

marzena.zdolska@tygodnik.info.pl

 

44 KOMENTARZE

 1. Piorun nie wystartuje …najlepiej poparł by Kucharskiego co by mu zapewniło spokój i wpływy na lata / tylko obecne marne zaplecze Pioruna zostanie zmiecione ze sceny politycznej ….i tu jest walka !!!

  • Chyba cie człowieku pogięło, za kogo ty nas masz? za durni? Spokój to miałby Kucharski bo Piorun ma najsilniejszą pozycję od lat. I Kucharski nie ma najmniejszych szans. Piszesz o zapleczu, a jakie zaplecze ma Kucharski??? śmiech ogarnia jak sie patrzy na tych specjalistów! jakby nie poparcie Protasiewicza i trzymanie sie kurczowo jego portek to żaden z nich sie nie liczy na scenie politycznej

  • Piorun wystartuje, tylko niekoniecznie z listy partyjniaków, i chwała mu za to. To potem nie zobowiązuje do głupich ruchów pod dyktando.

 2. a po co Piorunowi spokój na lata jak on jest przed emeryturą? co ty bredzisz hehehe teraz się pukacie w głowę bo za szybko ogłosiliście kandydata. Ale lemingi tak juz mają, że najpierw puszcza się bąka a później szuka winnego pierdziela

  • on nie był pijany, to jakaś tajemnicza choroba która powoduje pomroczność jasną

 3. Czekamy na wynik dochodzenia prokuratury niemieckiej. W lipcu nie będzie immunitetu i wtedy okaże sie na ile lemingi są bezkrytyczni wobec swojego wybrańca

 4. Kucharski dobrze wiedział że Piorun będzie startował ….czeka nas ciekawa kampania 🙂

   • Faktycznie. Bezbarwny, przygaszony, nie mający nic do powiedzenia w żadnej dziedzinie, nie zabierający głosu. Idealnie nadaje się na każde stanowisko.

 5. Kucharski i jego guru wojewoda chyba przeliczyli swoje siły. Nie przewidzieli, że Protasiewicz wywinie numer na lotnisku. Teraz wszystko wisi na bardzo cienkiej nitce. Jak przegrają wybory do europarlamentu do będzie po platformie. Nie podniosą się do wyborów samorządowych. A że przegrają to pewne, bo sami nawzajem sobie nogi podkładają. Tak trzymać lemingi!

 6. Przegrać wybory może ktoś kto nie przekroczy progu wyborczego 🙂 ….przeciwniku lemingów pamiętaj że twój guru Jarosław już przegrał 7 razy i będzie teraz 8 🙂 na naszym terenie lemingi do PE wygrają spokojnie 3 mandaty !!!

  • Zobaczymy jak będziesz beczał baranim głosem 25 maja za swoimi idolami, którzy dostaną czerwona kartke od wyborców

    • Oczywiscie ze nastanie era Premiera Jaroslawa Kaczyńskiego bo to co sie wyprawia w POlsce za panowania POtworkówprzechodzi ludzkie granice. Pupilek PO niejaki profesor bydloszewski bez magisterki lepsze numery wycina
     Tadeusz Płużański w swoim felietonie na łamach „Super Expressu” odnosi się do słów Władysława Bartoszewskiego o „bydle”, przypominając jednak, że to mało istotna sprawa w porównaniu z innym wydarzeniem.

     Jest coś bardziej niesłychanego w długim życiorysie „profesora”. To odmowa Orderu Orła Białego dla Witolda Pileckiego. Prawdziwy bohater nie został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Rzeczypospolitej przez bohatera nadmuchanego — pisze publicysta.
     Płużański przekonuje, że za taką decyzją Bartoszewskiego stała małostkowość polityka Platformy.

     Bartoszewski, blokując pośmiertne odznaczenie dla Pileckiego, postąpił dla siebie logicznie. Bo może być tylko jeden bohater niemieckiego KL Auschwitz. I ma nim być Władysław Bartoszewski, który przebywał w obozie siedem miesięcy i w tajemniczy sposób został wypuszczony. Nie może nim być Witold Pilecki, który poszedł do Auschwitz z ochotniczą misją i przez 2,5 roku tworzył więźniarską konspirację zbrojną — czytamy w „SE”.

     W tekście znalazła się też wzmianka o Wojciechu Jaruzelskim i uroczystością pogrzebową, do której dojdzie po śmierci byłego komunistycznego dyktatora.

     Naszym obowiązkiem jest zablokowanie pochówku Jaruzelskiego na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Bo on nie może spocząć na tej samej nekropolii, co powstańcy warszawscy, Żołnierze Wyklęci czy płk Ryszard Kukliński. Niech go wywiozą do Moskwy i pochowają w mauzoleum na placu Czerwonym. Obok jego czerwonych idoli — pisze Płużański.

  • Przestańcie z tymi lemingami. To bardzo mądre zwierzęta. Film o ich masowych samobójstwach był całkowitym fałszerstwem. Użyto stada chomików, które na siłę spychano ze skały, bo choć znacznie głupsze, też nie chciały popełnić samobójstwa. Nazywanie przez PiSuary „lemingami” przeciwników może świadczyć jedynie o tym, że po przejęciu władzy PiSiory będą zmuszać do samobójstw wszystkich przeciwników, niezależnie od ich opcji. I wtedy będzie się opowiadało: dlaczego pan X nie popełnił samobójstwa? Bo nie zastano go w domu…

   • To głupków zapatrzonych w Bydłoszewskiego, Bola Motorówę głosujących na Bula-Komoruskiego będziemy nazywać Tygrysami.

    • W przeciwieństwie do kaczych jaj(carzy). Czyli wielbicieli kurdupla o podejrzanej preferencji seksualnej i Małpy z Brzytwą, czyli Maciera ze świętym ogniem w oczach.

 7. To fakt kandydaci PO na Dolnym Śląsku są bardzo mocni – a Zdrojewski wszystkich pokona w cuglach !!!

  • Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w maju, na PiS głosowałoby 32 proc. wyborców, a na PO – 25 proc. – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Próg wyborczy przekroczyłyby też: SLD – 9 proc. poparcia, PSL – 6 proc. oraz Twój Ruch – 5 proc.

   W porównaniu z kwietniem poparcie dla PiS nie zmieniło się, a dla PO – spadło o 4 punkty procentowe. Poparcie dla SLD spadło o 1 pkt proc., dla PSL – wzrosło o 1 pkt proc., a dla Twojego Ruchu – wzrosło o 3 pkt proc.

   Poza Sejmem znalazły się: Nowa Prawica – 3 proc. głosów, Polska Razem – 2 proc. oraz Solidarna Polska – 1 proc. poparcia. 16 proc. badanych nie było zdecydowanych, jaką partię poprzeć.

   TNS Polska badał preferencje partyjne osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach. Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu zadeklarowało w sposób zdecydowany 21 proc. badanych; 34 proc. – że „raczej” poszłoby do urn. 16 proc. badanych raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 21 proc. – na pewno nie.

   Badanie przeprowadzono 9–14 maja br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 968 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

 8. Przy całym szacunku do P Kucharskiego wydaje mi się, że popełnił falstart. Przegra te wybory a ludzie zapamiętają go jako przegranego polityka. Ta łatka do niego przylgnie i będzie na nim ciążyła jak na Kamińskie ( starsi wyborcy pewno wiedzą o czym mówię)

  • a ja uważam, że mieszkańcy zglosuja na kogoś innego, bo mają juz dość tego betonu.

  • Piorun zostanie hmm – nakłoniony czy „przekonany” do startowania przez tych, którzy nie wyobrażają sobie tak osieroconego miasta. Bo bez Pioruna, to jak bez ręki:) (jasne!) Mam tylko nadzieję, że ludzie pójdą w końcu po rozum do głowy i coś w końcu zmienią.

 9. Uważam, że P. Kucharski, to jedyna i to najlepsza alternatywa dla tego zastoju w mieście, który trwa, trwa i pewnie tak będzie trwać do wyborów. Potrzebna jest nowa, świeża krew, która wniesie jakąś pozytywną zmianę w to wymarłe i smutne miasto. Bo widać, że władza przez tyle lat, to potrafi rozleniwić i to fest!
  druga rzecz – na pewno wczesne ogłoszenie startu nie jest złą decyzją. Uważam, że tak robią ludzie odważni, zdecydowani i dżentelmeni, którzy nie ‚kryją się po krzakach’ i nie wyskakują ze zmianą zdania – jak filip z konopi:) No ale można się było tego spodziewać…
  Najlepsze jest jednak to, że jak się kogoś zapyta o P. Kucharskiego, to wszyscy mają o nim naprawdę dobre zdanie, w przeciwieństwie do P. Pioruna…

 10. …mamo chwalą nas, my ciebie a wy nas… Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale jak czytam powyższe komentarze to pusty śmiech mnie ogarnia. Piorun, pokazał, że mimo upadku przemysłu miasto może się rozwijać. Nie będę wymieniać co nowego powstało w Dzierżoniowie, ilu inwestorów tu przyszło i ile ludzi ma pracę na strefie. Za to pan Kucharski, siedząc w starostwie dał sie poznać jako ten, który z jedyną podległą jednostką czyli szpitalem przez kilka lat nie potrafił sobie poradzić. Podobnie nie zgadzam sie z tym przedwczesnym ogłaszaniem swojej kandydatury w wyborach na burmistrza Dzierżoniowa. Dla mnie to nie odwaga ale zarozumialstwo i przekonanie o swojej wyższości. Przegra z Piorunem, to absolutny fakt!

Comments are closed.