Okiem redaktora-DŹWINIEL JEST THE BEST

Okiem redaktora-DŹWINIEL JEST THE BEST

23
20
PODZIEL SIĘ

laskowski na stron ęBurmistrz Bielawy, Ryszard Dźwiniel wysyła każdej nocy, tuż przed świtem, kozaków z nahajkami, żeby tłukli opozycjonistów w ich własnych domach. Ci, których nie dopadną siepacze, staną się wieczorem ofiarami pobić „przez nieznanych sprawców”, albo zaginą. Dlatego przeciwnicy dyktatora muszą się ukrywać, a jak się odezwą, to tylko anonimowo i nieśmiało.

Takie mniej więcej wnioski można wyciągnąć z faktu, że przez 16 lat nie wyrośli realni przeciwnicy burmistrza w Bielawie, a oponenci jedynie wylewają żółć na forach i to jest ich pomysł na Bielawę. Oto przykład dyskusji z naszego forum:

Były radny

W budżecie Burmistrz i Przewodniczący Rady Miasta ma tzw. fundusz reprezentacyjny – kwota tego funduszu jest każdorazowo uchwalana przez Radę Miasta. Z tej kwoty kupowane są nagrody dla sportowców, wiązanki i wieńce na wydarzenia rocznicowe itp. Dzień 1 Maja jest Świętem Państwowym i czy to sie komuś podoba, czy nie w jakiś sposób powinno to święto zostać uczczone.

Anonim

I ty chcesz mi wmówić, że budżet reprezentacyjny jest na to aby Dźwiniel fundował nagrody na imprezie organizowanej przez partie polityczna czyli SLD. Popukaj się w głowę ty były radny bezradny.

Ciekawy

Ciekawe który były radny jest takim kretynem? Bezczelność czerwonych nie ma granic.

Co macie, drodzy internauci, do zaproponowania, poza przekleństwami? Jeśli któryś z was zostałby burmistrzem, obiecacie codzienną porcję złorzeczeń oraz epitetów pod adresem Dźwiniela i to nagle rozwinie Bielawę? Nim obecny burmistrz wygra kolejne wybory (a to niemal pewne) warto zadać kilka pytań.

Czy Dźwiniel wyrósł ponad swoich komuszych kumpli? Czy jest cyniczny i skuteczny, jak na polityka przystało? Czy jest samorodnym talentem? Czy potrafił zneutralizować i zmarginalizować wszystkich potencjalnych konkurentów? Czy on jest kretynem, czy są nimi ci, co wypominają mu brak matury i zamykają oczy na jego klasę, bo sami nie osiągnęli i nie osiągną nic, poza zgorzknieniem?

Piotr Laskowski

piotr.laskowski@tygodnik.info.pl

20 KOMENTARZE

 1. Ty Laskowski nie rozumiesz mechanizmów władzy. Burmistrz ma wiele narzędzi w ręku aby wygrywać wybory. Jednym z najważniejszych jest kupowanie w mediach czasu. Ma on swoją gazetę. Pomyśl o tym i mam nadzieję, że zauważysz różnicę.

  • Bardzo łatwo sprawdzić na stronach urzędu miasta w Bielawie gdzie i za ile wykupują czas dla reklamowania.

  • A czy ty rozumiesz te mechanizmy? Czy PZPR nie miała w 1989 w ręku mediów, czasu antenowego, czołgów i ZOMO? Czy bielawska opozycja nie grzeszy po prostu brakiem pozytywnych pomysłów? Gdyby je miała, zyskałaby większy niż Dźwiniel posłuch poprzez publiczne wystąpienia w parkach, na targach itd. Tale ta opozycja nie ma nic, poza klepaną do znudzenia mantrą typu „Dźwiniel musi odejść…”.

  • Nie jestem politykiem i nigdzie nie startuje ( w żadnych wyborach oczywiście) ale jak dla mnie laika wydaje się, że pokonanie Dźwiniela w wyborach nie powinno prawicy nastarczać żadnych poważniejszych problemów. Ten człowiek przez 16 lat narobił tyle byków które prasa skwapliwie wyłapywała ( choćby ta gazeta). No ale po tej prawej stronie muszą być ludzie myślący a takich tam nie ma. Bo niby kto Glanowski ( na samą myśl o tym facecie ręce opadają) grzebieluch ( lekarz prowadzący biznes)Skibniewska ( tego nie będę komentował bo mógłbym kobietę obrazić a tego nie chce) Domagała ( nie mogę pisać bo zalewam się łzamia – ze śmiechu oczywiście. I Taki to obraz wyłania się konkurencji Dźwiniela.

   • A ja słyszałem, że ci powyżej dogadali się i znaleźli fachowca w zarządzaniu. Osobę spoza bielawskich układów i ją będą promować na burmistrza. Jeśli to się potwierdzi, to Bielawa ma szansę na uczciwą i lepsza przyszłość. Trzymam za nich kciuki!

   • Ja też to słyszałem, ale uważam, że POROZUMIENIE DLA BIELAWY popełnia błąd zwlekając z dniem, w którym pani Joanna Mesjasz ma się zaprezentować.
    Ona już powinna recenzować to co wyprawia obecnie urzędujący burmistrz R. Dźwiniel.

    • Porozumienie dla Bielawy? A co to takiego jest? Stare zdarte partie które od lat próbują przejąć władzę w Bielawie. Dla tych co nie wiedzą są to Platforma Obywatelska, PiS i OBS- obywatelski blok samorządowy z Domagałą na czele. I oni mają być alternatywą?

     • Już tak nie marudź. Jeżeli to prawda, że się dogadali to dobrze. Może w końcu coś się w naszym mieście zmieni.

      • Nie przekręcaj moich słów. Nie chodzi mi o to, że się dogadali bo o tym piszę. Chodzi o to, że to są partie które nic nowego nie wniosą a dogadali się tylko po to żeby uzyskać stołki i nic więcej.

     • I przejmą. A obecnie rządzący to nówka nieśmigana ? Wyeksploatowani do cna, bez żadnych pomysłów na rozwój miasta.
      Mocni tylko w propagandzie.

 2. Oby!! Bo w razie kolejnego zwycięstwa nieuka bez matury pozostanie tylko zgasić światło w tej zaplutej zapomnianej przez Boga i ludzi dziurze.

 3. Biorąc pod uwagę nieliczną i mierną „Opozycję Bez Propozycji”, licznych pracowników UM i spółek miejskich, którzy lubią swoje miejsca pracy, a przede wszystkim największą grupę leserów, którym na pójściu do wyborów zależy jak za zeszłorocznym śniegu, można powiedzieć: „Gratulacje, burmistrzu Dźwiniel!” 🙂

 4. Opozycja to pikuś. Pracownicy to też pikuś. Pozmieniało się dużo, przesunięcia ciężarków na szalach wagi dają wynik nieprzewidywalny bez próby zważenia, będzie się liczyć osobowość i jaja kandydatów. O Dźwinielu wiemy wszystko, o Mesjasz nie wiemy nic oprócz jej CV, póki co, to taki Tymiński, co jest i na jej plus i minus. Leserzy są do zmanipulowania negatywnego (ojojoj, nie macie gdzie pójść na piwko i grila na jezioro, oj zły ten Dźwiniel, prawda?), pracownicy do pozytywnego (ojojoj, jak mało wam płacą za tak ciężką pracę, to skandal w XXI w, zasługujecie co najmniej na połowę więcej, oj zły ten Dźwiniel, prawda?) i już jakaś ich część jest zagospodarowana. Nie wiem jak będzie, ale będzie na pewno ciekawie. Chyba, że ta cała Mesjasz okaże się niewiarygodna – ale to kwestia osobowości. Zobaczymy.

  • Opozycja nie taki pikuś, znaleźli osobowość !! P. Mesjasz jak najbardziej wiarygodna, takie odniosłem wrażenie na spotkaniu 24 kwietnia.
   A R. Dźwiniel wyjechany na maxa.

Comments are closed.