Odzyskane skradzione luksusowe Porsche i VW

Odzyskane skradzione luksusowe Porsche i VW

36
0
PODZIEL SIĘ

01

13 lipca w godzinach nocnych funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku otrzymali telefoniczną informację poprzez Punkt Kontaktowy w Kudowie Zdroju, o prowadzonych poszukiwaniach przez funkcjonariuszy Policji czeskiej skradzionego na terytorium Niemiec samochodu osobowego marki VW Touareg oraz jadącego za nim VW Passata, z prośbą o zabezpieczenie drogi wiodącej z terytorium Czech do Polski.

W celu zapobieżenia przejazdowi tych pojazdów, funkcjonariusze Placówki SG w Kłodzku podjęli wspólne działania z funkcjonariuszami Policji Republiki Czech. W niedługim czasie VW Touareg jako porzucony został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Policji czeskiej na terytorium Czech.

W czasie gdy funkcjonariusze czescy dokonywali zabezpieczenia w/w pojazdu, inny kradziony na terytorium Niemiec samochód – Porsche Cayenne z dużą prędkością wjechał na terytorium Polski. Widząc patrol funkcjonariuszy z Placówki z Kłodzka, zdesperowany kierowca usiłował wycofać się do Czech, w następstwie czego staranował nadjeżdżający pojazd służbowy Policji czeskiej, a potem pojazd służbowy Straży Granicznej.

Następnie kierujący Porsche, utraciwszy panowanie nad pojazdem wpadł do przydrożnego rowu i zbiegł z miejsca zdarzenia ukrywając się w otaczającym to miejsce lesie. W wyniku tego zdarzenia zarówno funkcjonariusze Straży Granicznej jak i Policji czeskiej nie odnieśli żadnych obrażeń. Porsche Cayenne został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki w Kłodzku. Dokonane sprawdzenia dowiodły, że pojazd marki Porsche Cayenne widnieje jako skradziony. Jego wartość szacunkowa wynosi około 180 tys. zł.

Rzecznik Prasowy

Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

BRAK KOMENTARZY