Odzyskali towar o wartości 900 tysięcy zł

Odzyskali towar o wartości 900 tysięcy zł

32
0
PODZIEL SIĘ

papierosy-2

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu oraz ujawnili 210 tys. sztuk papierosów. Łączną wartość towaru oszacowano na 900 tysięcy złotych.

Nielegalne papierosy znajdowały się w samochodzie osobowym, które zostało poddane kontroli w okolicach Olszyny, około 1 km przed granicą polsko – niemiecką. Pojazdem kierował 49-letni Polak, mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna został zatrzymany; potwierdził, że nielegalny towar należy do niego.

papierosy-1

W samochodzie znajdowało się 210 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze oszacowali ich wartość na prawie 125 tysięcy zł.

Zatrzymanemu postawiono zarzut przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą grzywny.

Natomiast funkcjonariusze z placówki w Jeleniej Górze, współdziałając z wałbrzyskimi policjantami, w jednej z miejscowości powiatu wałbrzyskiego zlikwidowali nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej.

tyton-2

Pomieszczenie do cięcia tytoniu znajdowało się w budynku gospodarczym. Ujawniono w nim niemal 1400 kg liści i 84 kg gotowej krajanki Funkcjonariusze, oprócz liści tytoniu i krajanki, zabezpieczyli również maszynę do cięcia liści tytoniowych, noże, a także wagę do porcjowania.

W tym przypadku wartość towaru wynosi około 685 tysięcy złotych, wartość sprzętu natomiast – ponad 110 tysięcy zł.

Na miejscu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Postawiono im zarzuty dokonania przestępstwa skarbowego; wobec jednego z zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Grozi im kara grzywny i pozbawienia wolności do lat trzech.

Rzecznik Prasowy

Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

BRAK KOMENTARZY