Odwiedziny w zoo

Odwiedziny w zoo

20
0
PODZIEL SIĘ

Zobaczyć na własne oczy krokodyla albo żyrafę to nie to samo, co przeczytać o nich w książce. Dziecięce marzenia 20 sierpnia spełnił MOK, organizator tegorocznej akcji „Lato w Mieście”.

20140822_5

Młodzi podróżnicy za cel tym razem obrali sobie ogród zoologiczny we Wrocławiu. Atrakcyjną formę edukacji połączonej z zabawą zapewnił Miejski Ośrodek Kultury. W drugiej połowie wakacji zajął się bowiem organizacją „Lata w Mieście”, corocznie dofinansowywanego z budżetu Piławy Górnej.

20140822_2

Wycieczka zaplanowana na 20 sierpnia spełniła dziecięce oczekiwania. Wszystko było takie, jak powinno. Żyrafy okazały się naprawdę wysokie, krokodyle prawdziwe, choć stały nieruchomo, węże wzbudzały strach, a majestatyczne lwy szacunek.

Uczestników wycieczki zachwycił basen z uchatkami, którego przeszklona ściana umożliwiała podglądanie zabawnych zwierząt, pląsających pod powierzchnią wody. Dla młodszych dzieci niezwykle atrakcyjne okazało się wejście do zagrody ze zwierzętami hodowlanymi. Zobaczyły jednodniowego źrebaka i spacerowały między owcami. Odważniejsze pogłaskały nawet lamę. Choć rozbudzoną ciekawość świata nie udało się zaspokoić we wciąż nieukończonym Afrykarium, wracały do domu bardzo zadowolone.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY