Odświeżenie historii

Odświeżenie historii

25
3
PODZIEL SIĘ

Kilka dni temu rozpoczęło się odnawianie muru przy Parku Miejskim, na którym w 2010 roku namalowana została techniką graffiti historia Bielawy.

mur_przy_parku_3

Odświeżenie nietypowych obrazów stało się konieczne, ponieważ dzieło młodych artystów wystawione było nie tylko na działanie czynników atmosferycznych, ale także wandali.

mur_przy_parku_2

Dzięki profesjonalnej renowacji, znów będzie można podziwiać najważniejsze momenty w dziejach miasta, które utrwalone zostały na stumetrowym murze.

mur_przy_parku_1

Warto przypomnieć, że pomysł namalowania istotnych wydarzeń jakie miały miejsce w Bielawie, poddało Towarzystwo Przyjaciół Bielawy wraz z Młodzieżową Radą Miasta. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało wówczas ze środków unijnych.

mur_przy_parku_5

Dzięki temu na poszczególnych częściach muru namalowano obrazy przedstawiające m.in.: bunt tkaczy, budowę kościoła z najwyższą wieżą w Polsce czy festyn z okazji otwarcia fontanny z sową, który odbył się w dniu wybuchu II wojny światowej.

mur_przy_parku_4

Rzecznik – Łukasz Masyk

3 KOMENTARZE

  1. Gratulacje Artur! Aż się zatrzymałem, żeby być pewny, że to znajoma gęba psika spreyami 😉

    Ale ja tu chcę pogadać o polityce grubej. Staniszkis napisała bardzo, ale to bardzo trafny tekst: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jadwiga-Staniszkis-Trywialnosc,wid,16824769,wiadomosc.html

    Oczywiście, nic z tego nie będzie, nie ma żadnego ugrupowania z jajami, aby nasz kraj pchać w kierunku rozwoju wskazanego przez Staniszkis. Bo obecnie przeżywamy cichy kataklizm, na miarę co prawda nie II WŚ, ale podobny w skutkach, gdzie ludzie młodzi, wykształceni, z inicjatywą i odwagą opuszczają Polskę (wtedy ginęli), a zostają głównie miernoty, tchórze, lenie i ignoranci. Co za 20-30 lat doprowadzi do krachu i bardzo radykalnych zmian społecznych. O ile wcześniej nas Putin nie zje 😉

Comments are closed.