ODPOWIE ZA WŁAMANIA I KRADZIEŻE MIENIA

ODPOWIE ZA WŁAMANIA I KRADZIEŻE MIENIA

12
0
PODZIEL SIĘ

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie podejrzanemu o włamania i kradzieże, a ustalonemu Polskie-kajdanki-policyjnei zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego.

Sprawca włamywał się do różnych obiektów skąd kradł wartościowe przedmioty. Jego łupem padły m.in. akumulatory, elektronarzędzia oraz produkty żywnościowe. Zatrzymany odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z komendy powiatowej w Dzierżoniowie ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany, to 25 – letni mieszkaniec gminy Niemcza.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, sprawca w okresie od marca do maja br. włamał się m.in. do warsztatu w jednym z gospodarstw rolnych, gdzie ukradł dwa akumulatory z ciągnika o łącznej wartości 700 złotych, do garażu na jednej z posesji, skąd skradł elektronarzędzia i produkty żywnościowe, a także dokonał kradzieży z terenu skupu metali kolorowych, gdzie łupem jego padły akumulatory o łącznej wadze 350 kilogramów.

Policjanci dalej wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń oraz sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw. Za czyny, o które jest podejrzany, mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Paweł Petrykowski

BRAK KOMENTARZY