Odkryj genealogię w muzeum

Odkryj genealogię w muzeum

6
0
PODZIEL SIĘ

edd2014plakat

„Dziedzictwo – źródło tożsamości” tak brzmi hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie przygotowało z tej okazji wykład i warsztaty dla najmłodszych.

Temat tegorocznej edycji bardzo uniwersalny, który może być interpretowany na wiele sposobów i czerpie z naszej wspólnej przeszłości, związku z historią, tradycją, językiem czy rodziną.

Obchodzone na początku września Europejskie Dni Dziedzictwa powstały, by ocalać od zapomnienia historie zaklęte w przedmiotach, zabytkach i tradycjach. Także Dzierżoniów weźmie udział w tym największym w Europie wydarzeniu promującym materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa po raz kolejny jest współorganizatorem tego wydarzenia. W tym roku wszyscy uczestnicy wyruszą na spotkanie z przygodą i genealogią. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się wykład Grzegorza Mendyka, prezesa Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego pt. „Genealogia dla wszystkich – jak zacząć przygodę z genealogią”. W niedzielę gratka dla najmłodszych. O godz. 15.00 przygotowano warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat „Moje drzewo genealogiczne”. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach jest bezpłatny.

Europejskie Dni Dziedzictwa są inicjatywą społeczną i edukacyjną, zapoczątkowaną decyzją Rady Europy w 1991 roku. Polska jest stałym i aktywnym uczestnikiem od roku 1993. Wszelkie działania w kraju koordynowane są przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY