Odjechał z miejsca kolizji

Odjechał z miejsca kolizji

18
1
PODZIEL SIĘ

mini_1683025 października o godz. 14:10 w Piławie Dolnej na ul. Głównej na wysokości budynku nr 98 doszło do kolizji drogowej, gdzie sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Jak ustalili dzierżoniowscy policjanci 33-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich jadąc samochodem Ople Vectra w kierunku na Dzierżoniów, na wysokości sklepu spożywczego rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu z lawetą o nieustalonej marce.

Kierujący lawetą nie upewnił się czy nie jest wyprzedzany przez innym pojazd i sam rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim ciągnika rolniczego, na skutek czego zahaczył tylną częścią lawety samochód Ople Vectra. Kierujący lawetą nie zatrzymał się po kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Dzierżoniowa. W wyniku kolizji w Oplu uszkodzeniu uległy prawe przednie drzwi i błotnik oraz przedni zderzak.

Cztery godziny później w trakcie patrolu ul. Podwalnej funkcjonariusze z dzierżoniowskiej komendy zauważyli zaparkowany pojazd marki Mercedes z lawetą, który odpowiadał rysopisowi zgłaszającego kolizję. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kierującym tym pojazdem był 33-latek z Bielawy, który potwierdził, że był w tym czasie w miejscu gdzie doszło do kolizji. Wyjaśnił, że nie był świadomy, iż doprowadził do kolizji z innym samochodem.

Przeprowadzone czynności jednoznacznie potwierdziły, że 33-letni kierowca Mercedesa z lawetą jest sprawcą kolizji za co został ukarany mandatem karnym.

podinsp. Mariusz Furgała

1 KOMENTARZ

  1. I nasi super policjanci uwierzyli, że gośc nie zauważył zderzenia z drugim pojazdem. Gratuluje przenikliwości. Broń nas Boże przed takimi policjantami.

Comments are closed.