Obrabowali ponad 30 grobów

Obrabowali ponad 30 grobów

12
1
PODZIEL SIĘ

Polskie-kajdanki-policyjneProkurator Rejonowy w Świdnicy skierował 26 czerwca akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi Świdnicy Andrzejowi Ś., zarzucając mu, że od połowy 2013r. do kwietnia 2014r. dopuścił się obrabowania 33 grobów na terenie cmentarzy usytuowanych w Świdnicy, Witoszowie Dolnym, Lutomi Dolnej, Jaworzynie Śląskiej i Bojanicach.

W 2013 i 2014 roku na terenie świdnickich i okolicznych cmentarzy ujawniane były liczne przypadki kradzieży elementów metalowych grobów, tablic, liter i płyt nagrobnych. W wyniku podjętych działań operacyjnych policji ustalono, że jednym ze sprawców ograbiania grobów jest 30-letni Andrzej Ś. – mieszkaniec Świdnicy, któremu udowodniono popełnienie 33 czynów.

W toku dochodzenia ustalono nadto, że oskarżony działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma innymi mieszkańcami Świdnicy – 50-letnim Krzysztofem B. oraz 31-letnim Grzegorzem Ch. w lutym i kwietniu 2014r. dopuścił się kradzieży ok. 200 m kabli wchodzących w skład sieci telekomunikacyjnej na trasach Świdnica Miasto – Świdnica Kraszowice oraz Świdnica – Opoczka o wartości ponad 3000 zł na szkodę Telekomunikacji Kolejowej we Wrocławiu.

Zarzuconych czynów Andrzej Ś. dopuścił się będąc uprzednio wielokrotnie skazanym za przestępstwa przeciwko mieniu i odpowiadać będzie przed sądem w warunkach tzw. recydywy.

Za występki polegające na ograbieniu grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłych grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

1 KOMENTARZ

  1. Takich ludzi powinni łapać i na środku rynku dokonać publicznej chłosty po gołym tyłku.

Comments are closed.