Obóz w Zakopanem oraz półkolonia zorganizowana przez OPS Bielawa

Obóz w Zakopanem oraz półkolonia zorganizowana przez OPS Bielawa

18
0
PODZIEL SIĘ

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielawie realizując Program Rewitalizacji Społecznej pt. „Bielawskie Centrum Aktywności Lokalnej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zorganizował na początek wakacji dla grupy 20 uczniów Bielawskich szkół z rejonów rewitalizacji wyjazd na obóz do Zakopanego. Obóz trwał w okresie od 30.06.2014r do 05.07.2014r.

bcal_zakopane

Podczas 6 dniowego wyjazdu uczestnikom zapewniono szereg atrakcji. Oprócz zwiedzania Zakopanego, były piesze wędrówki po górach podczas których młodzież miała okazję zobaczyć Dolinę Pięciu Stawów, Kasprowy Wierch, Krupówki itp. Zorganizowano również wejście do Term Bukowiny Tatrzańskiej. W ostatni dzień wypoczynku nie mogło zabraknąć zwiedzania Krakowa i jego zabytków.
Uczestnicy wyjazdu wrócili do Bielawy 05.07.2014r a już od 07.07.2014r rozpoczęły się półkolonie „na miejscu”. Grupa tych samych osób miała zaplanowany szereg działań mających na celu zagospodarowanie czasu wolnego, promowanie zdrowego stylu życia, pokazanie alternatywnych form spędzanie wolnego czasu. W trakcie spotkań oprócz zajęć sportowych takich jak: nartorolki, wycieczki piesze w góry, zajęcia na basenie czy wycieczki rowerowe było wyjście do kina. Istotne i bardzo interesujące były zajęcia na basenie z nurkowania przy wsparciu profesjonalistów.

bcal_zakopane_2

Wszystkie te działania zorganizował Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielawie dzięki pozyskanym środkom Unijnym. Wyjazd na obóz do Zakopanego oraz udział w półkoloniach był dla jego uczestników całkowicie bezpłatny. Wszystkie koszty pokrył OPS w Bielawie w ramach Programu BCAL.

Sporządził:
Michał Słota
Specjalista ds. promocji Programu BCAL
OPS Bielawa

BRAK KOMENTARZY