O Janie Karskim słów kilka

O Janie Karskim słów kilka

18
3
PODZIEL SIĘ

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza 23 kwietnia do Muzeum Miejskiego przy ulicy Świdnickiej 30 na wykład Anny Grużlewskiej „Sławni Polacy – Jan Karski”. Wstęp wolny.

 karski

Rok 2014 został ogłoszony uchwałą Sejmu RP VII kadencji z 6 grudnia 2013 Rokiem Jana Karskiego. Dowiedz się więc więcej o niezwykłym Polaku. Początek spotkania o godz. 16.00. Dofinansowuje je Dzierżoniów- miasto z inicjatywą.

UM Dzierżoniów

3 KOMENTARZE

  1. Jan Karski, właściwie Jan Romuald Kozielewski, pseudonim Witold (ur. 24 czerwca 1914 w Łodzi, zm. 13 lipca 2000 w Waszyngtonie– obywatel Polski i Stanów Zjednoczonych, honorowy obywatel Izraela, prawnik i dyplomata, historyk, od 1939 w konspiracji, kurier i emisariusz władz Polskiego Państwa Podziemnego, świadek Holokaustu. Za swoją działalność został odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi – polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności

  2. Rzeczywiście bohater, narażający życie, cichy i skromny. Inteligentny, skuteczny, pomysłowy. Mówi się o nim znacznie mniej, niż o watażkach kreowanych na bohaterów walki antykomunistycznej, którzy rabowali i mordowali nie tylko komuchów, ale jak popadło.

Comments are closed.