Nowy Rocznik Dzierżoniowski

Nowy Rocznik Dzierżoniowski

9
0
PODZIEL SIĘ

W sprzedaży jest już nowe wydanie Rocznika Dzierżoniowskiego. Kosztuje 35 zł. Można w nim znaleźć nie tylko najważniejsze wydarzenia z dziejów miasta, ale również historyczne ciekawostki, sprawozdania z działalności jednostek miejskich, a nawet poezję.

 rocznik

Promocja Rocznika odbyła się 16 maja w Muzeum Miejskim. W książce przeczytamy np. o historii dzierżoniowskiego zegara ratuszowego, wczesnośredniowiecznej biżuterii z cmentarzysk w powiecie dzierżoniowskim, wspomnieniach Horsta Dzierżona – syna ostatniego niemieckiego burmistrza miasta, historii uprawy winorośli na Dolnym Śląsku, dzierżoniowskich poetach czy zwyczajach bożonarodzeniowych na ziemi dzierżoniowskiej.

Powspominamy wizytę Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, utracone Kresy Wschodnie, a także osobę księdza prałata Jana Miłosia i Zenona Ucińskiego. Dowiemy się więcej o pracach konserwatorskich przy ambonie w kościele św. Jerzego, jubileuszu 10-lecia Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa i 150-leciu dzierżoniowskiej gazowni, renesansowym kufelku Evy von Pogrell czy świdnickim procesie narodowych socjalistów z 1932 r. Nie zabrakło też informacji o Dzierżoniowskich Prezentacjach, Programie rewitalizacji czy Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

A to jeszcze nie wszystkie tematy. Zachęcamy do lektury. Rocznik kosztuje 35 zł. Można go nabyć w Muzeum Miejskim.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY