Nowy konkurs na programy zdrowotne ogłoszony

Nowy konkurs na programy zdrowotne ogłoszony

11
0
PODZIEL SIĘ

pr_zdrowZarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłosił konkurs ofert na dwa programy zdrowotne. Do rozdysponowania jest 25 tys. zł. Oferty mogą składać publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Termin mija 10 czerwca.

W tym roku na realizację programów zdrowotnych powiat przeznaczył 70 tys. zł. Do tej pory rozstrzygnięto już dwa konkursy na programy dotyczące profilaktyki gruźlicy i nowotworów płuc (20 tys. zł) oraz profilaktyki choroby nowotworowej gruczołu krokowego (25 tys. zł).

Z powodu braku ofert nie wybrano realizatora trzeciego konkursu dotyczącego wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. W związku z tym Zarząd Powiatu ogłosił nowy konkurs obejmujący działania profilaktyczne i promocję zdrowia w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych we wczesnych fazach rozwoju z uwzględnieniem nowotworów żołądka i przełyku na kwotę 15 tys. zł oraz w zakresie profilaktyki przedporodowej w ramach szkoły rodzenia na kwotę 10 tys. zł.

Konkurs skierowany jest do publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą z uprawnieniami udzielania świadczeń zdrowotnych.

Oferty należy składać w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Rynek 27 (II piętro, pokój nr 202) do 10 czerwca do godz. 10.00.

Bliższe informacje o konkursie można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie, ul. Piastowska 1, tel. 833 98 95.

Starostwo Powiatowe

BRAK KOMENTARZY